Anasayfa / Genel / PS5 ’in Tasarımında Bulunan Ufak Detaylar, Hayranların Gözünden Kaçmadı

PS5 ’in Tasarımında Bulunan Ufak Detaylar, Hayranların Gözünden Kaçmadı

Video oyun sektöründe yıllardır konuşulan Playstation 5, sonunda Japon teknoloji devi Sony tarafından düzenlenen bir etkinlikle tanıtıldı. Oyun konsolunun çok merak edilen fiyatı hakkında herhangi bir net tanımlama henüz gelmemiş olsa da PS5 ’in tasarımı epeyce ses getirdi. Lansmanın arkasında oyun severler tasarımı beğenenler ve beğenmeyip dalga geçenler olarak ikiye ayrıldı. Eleştirilere son noktayı koyan yanıt ise Sony Interactive Entertainment (SIE) Başkanı Jim Ryan ’dan geldi.

Başkan Ryan konsolun tasarımının nereden, nasıl çıktığını ve hangi düşüncenin ürünü olduğunu açıkladı. İnsanların yaşam alanlarında bulunan ürünün şık olması gerektiğine aksan yapan Ryan, tasarımı insanların belli olmak isteyecekleri bir obje haline getirmek istediklerini dile getirdi. Bu açıklamanın anında gerisinde oyun severler konsolun tasarımında yer alan fakat yalnızca itinalı gözlerin keşfedeceği birkaç ufak detayı ortaya çıkardı.

Konsolun dış dokusu böylece çok küçük sembolle çizgili:

ps5

PlayStation hayranlarının gözler önüne serdiği ayrıntı içerisinde PS5 logoları büyük yer kaplıyor. Hem PS5 hem de muavin aksesuarların dokusu üzerinde yer alan ufak ayrıntı tasarımı tamamlamış gibi duruyor. Yer Alan sembollere dair fotoğrafların yayınlanmasının arkasından küçük sembollerin epeyce şık ve bütünleyici göründüğüne dair o kadar çok yorum kaydedilmiş durumda.

ps5

PlayStation ’ın Küresel Pazarlama ve Alıcı Deneyimi Başkanı Eric Lempel ’ın konsolun tasarımı hakkında yaptığı oyuncuları bekleyen hoş ve hayret verici özellikler bulunduğuna dair açıklamadan daha sonra bulunan bu ayrıntı PlayStation hayranlarını memnun etmişe benziyor. genelde şirketten tasarım hakkında gelen izah etme ise gözü kara ve şık bir ürün yerine getirmek istedikleri yönünde. İlk aşamada dış görünüşe dair gelen tepkilerin peşinde konsolun şu anki yorumlarına baktığımızda genel olarak artı bir havanın hakim olduğu görülüyor. Oysa gerçi PS5 için en fazla merak edilen şey kuşkusuz ancak fiyat. Önümüzdeki günlerde fiyata dair yapılacak yorumlama dört gözle bekleniyor.

Hakkında admin

Check Also

Amazon'un Bulut Tabanlı Oyun Sistemi Luna Erken Erişime Açıldı

Amazon’un Bulut Tabanlı Oyun Sistemi Luna Erken Erişime Açıldı

Amazon, geçtiğimiz haftalarda bulut oyun hizmeti Luna’yı duyurmuştu. Şirketin bulut oyun sistemi, Google Stadia, Xbox …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir