Anasayfa / Genel / PS5 Etkinliğinin, YouTube ve Twitch’te Ulaştığı Dudak Uçuklatan İzlenme Sayıları

PS5 Etkinliğinin, YouTube ve Twitch’te Ulaştığı Dudak Uçuklatan İzlenme Sayıları

Dün akşam dünyanın dört bir tarafındaki oyunseverler, Sony ’nin yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 ’i tanıtacağı çevrimiçi faaliyet için ekranların başına kilitlendi. PlayStation 5 etkinliğinin hit olacağını zaten biliyorduk, fakat ortaya çıkan izlenme sayıları, ilginin varsayım edilenin de üzerinde olduğunu gösteriyor.

Büyük bir bölümünün PS5 ’e gelecek oyunların tanıtımına ayrıldığı etkinlik, dünyanın en büyük video paylaşım platformu YouTube ’da 2 milyon, oyun odaklı canlı yayın platformu Twitch ’te ise 1 milyondan fazla kişi göre eş zamanlı olarak takip edildi. 

PlayStation 5’in tanıtıldığı online faaliyet, doğaüstü bir merakla karşılaştı

PlayStation 5 tanıtıldı

aynı zamanda bu izlenme sayılarının yalnızca Sony’nin resmi YouTube ve Twitch kanallarındaki izlenme sayıları olduğunu belirtelim. Sony’nin diğer devlete ait kanalları ve etkinliği kendi kanallarında yayınlayan yayıncıların izlenme sayıları bu sayılara dahil değil.

YouTube ’daki aynı zamanlı izlenme rekorunu kıramayan PS5 etkinliği, Twitch ’te de rekoru burun farkıyla kaçırdı. Bu rekor hemen, tek bir kanal üzerinden 1.065.148 kişinin eş zamanlı izlediği 28 Ocak ’ta düzenlenen CS:GO turnuvası ELEAGUE Major: Boston ’a ait. Geçen Günkü PS5 etkinliği ise Twitch etkinliği ise tek bir kanal üzerinden 1.014.646 birey göre peşine düşüp takip edildi. 

Esports Charts’a tarafından Sony ’nin etkinliği, 214 Twitch canlı yayını ve tüm dillerdeki devlete ait yayınlar da dahil elde etmek üzere toplam 7.270.523 kişi kadar takip edildi. Takriben iki saatlik etkinliğin sıradan görüntüleme sayısı ise dört milyonun biraz üzerindeydi.

Hakkında admin

Check Also

Sony, Travis Scott'ın Seslendirdiği PlayStation 5 Tanıtım Videosunu Yayınladı

Sony, Travis Scott’ın Seslendirdiği PlayStation 5 Tanıtım Videosunu Yayınladı

Japonya merkezli teknoloji devi Sony, yaklaşan oyun konsolu PlayStation 5 için küresel bir lansman videosu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir