Anasayfa / Genel / Prototip Olduğu İddia Edilen Bir iPhone 13 Maketi Ortaya Çıktı

Prototip Olduğu İddia Edilen Bir iPhone 13 Maketi Ortaya Çıktı

ABD ’li teknoloji devi Apple, önümüzdeki aylarda iPhone zeki telefon serisinin yeni üyelerini tanıtacak. Bu iPhone ’ların hangi özelliklere sahip olacağı devlete ait ağızlardan açıklanmasa da tekrar tekrar olduğu gibi birçok veri farklı alanlara yönlendirilmiş platformlar üstünde paylaşılıyor. iPhone 12 ’nin tanıtılmasına daha asgari 4 ay kalmışken 2021 iPhone ’ları hakkında iddialar bile ortaya atılmaya başlandı.

Japon merkezli bir site olan Mac Otakara, Alibaba ’daki kaynaklarından aldığı bilgilere dayandırarak yeni bir iPhone maketi oluşturdu. Mac Otakara ’nın iddiasına göre iPhone 13 serisinde göreceğimiz yeni telefonlar, 5,5 inçlik bir ekrana sahip olacak ve herhangi bir çentikle gelmeyecek.

Prototip olduğu bahis edilen iPhone 13 maketi:

iphone 13

Mac Otakara ’nın Alibaba ’dan aldığını iddia ettiği bilgilere tarafından 2021 yılında göreceğimiz iPhone 13 serisindeki 5,5 inçlik model, USB-C bağlantısına sahip olacak. Sitenin iddiasına göre bu maket, 2021 iPhone ’unun ortaya çıkarılan şematik çizimlerine ve değişik bilgilere kadar yapıldı.

Makette de görülebileceği üzere iPhone 13, Mac Otakara ’nın iddiaları doğruysa adeta çerçevesiz olacak. Maket; TrueDepth ve FaceTime kamera kurulumunu cihazın ön yüzünün ortasında bulunduruyor. Mac Otakara ’ya tarafından Apple, bu konuda Samsung ’un ekran altı teknolojilerinden yararlanacak.

iphone 13

iPhone 13 maketinin arka kısmına geçtiğimizdeyse bizi bambaşka kamera modüllerinin bulunacağını gösteren 5 delik karşılıyor. Natürel iPhone 13 ’ün 5 kameraya sahip olup olmayacağını bilmiyoruz fakat kameranın çerçevesi günümüz zeki telefonlarına epeyce benziyor.

Mac Otakara ’nın açıklamasına kadar bu maket, henüz geliştirilme aşamasında olan prototiplerden yalnızca biri. Dolayısıyla bu tasarımın gerçeğe hiç dönüşmediğini görmemiz oldukça mümkün. Zaten maketi yaratıcı site de bu modelin son model olması konusuna hiçbir kısmet vermiyor.

Hakkında admin

Check Also

Steam Sonbahar İndirimi Başladı: Sağlam İndirime Giren 10 Oyun

Steam Sonbahar İndirimi Başladı: Sağlam İndirime Giren 10 Oyun

Steam’in her sene düzenli olarak yaptığı indirimler, ülkemiz dahil tüm dünyada ilgiyle takip ediliyor. PC …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir