arama

ProgPoW’un Ethereum ağına entegrasyonu gecikecek

ProgPoW'un Ethereum ağına entegrasyonu gecikecek
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • skyhan skyhan
  • 1 Star
    Loading...

ProgPoW'un Ethereum ağına entegrasyonu gecikecek Tam Boyutta Gör
Ethereum geliştiricileri, özel tümleşik devrelere (ASIC) dayanıklı bir algoritma olan proof-of-work (PoW)’un Ethereum ağına entegrasyonunu erteleme kararı aldılar. Geliştiriciler, söz konusu algoritmanın ilk olarak üçüncü bir tarafça denetlenmesinin gerektiğini düşünüyorlar. 
Hudson Jameson, yapılması istenilen denetlemelerle birlikte ProgPoW’un bilhassa madenciler için ne kadar manâlı olacağının ortaya çıkacağını söyledi. Jameson, Ethereum geliştiricilerinin, ProgPoW’un her cihazda benzer performansı gösterip göstermediğini öğrenmek istediğini belirtti. Laf konusu bu yoklama için hemen şimdi bir çizelge olmasa da denetlemenin Mart-Nisan arası başlaması bekleniyor.
Hem Bkz. “Mission Impossible 7 & 8’in vizyon tarihleri belirlenmiş oldu”  
Bir diğer temel geliştirici olan Martin Holst Swende, ProgPoW uygulamasının entegrasyonuna birkaç aydır karar vermeye çalıştıklarını ve bu sorunun nasıl çözüleceğini merak ettiğini açıkladıktan sonradan, Greg Colvin agresif bir şekilde “Bir karar verebilsek her sorun çözülecek.” demişti.
Ethereum topluluğunda belli bir isim olan Greg Colvin, ProgPoW uygulamasının bir lahza önce başlatılması kanaatinde lakin birçok Ethereum geliştiricisi, laf konusu algoritmanın PoW algoritmasının ilk önce üçüncü taraflarca denetlenmesi gerektiğini düşünüyor. 

https://cointelegraph.com/news/ethereum-devs-delay-asic-resistant-pow-algorithm-decision-until-third-party-audit Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu arkadaşınıza postalayın.