Anasayfa / Genel / Porsche 911 Turbo S ’in Saatte 330 Km Hıza Ulaştığı Video

Porsche 911 Turbo S ’in Saatte 330 Km Hıza Ulaştığı Video

Lüks ve performanslı otomobilleri sevenler için Porsche firması defalarca farklı bir yere sahip olmuştur. Firmanın en ikonik serisi ise tartışmasız şekilde 911 serisidir. Yıllara meydan okuyan serinin yeni modelini Mart ayında görmüştük. 

Yeni 2021 Porsche Turbo S otomobiller ağır ağır sahiplerine ulaştırılıyor. Araçlar sahiplerine ulaştıkça yeni otomobillerle ilgili videolar ve paylaşımlar da geliyor. YouTube kanalı AutoTopNL, otomobilin hız limitini zorladığı bir video paylaştı.

Alman otobanında hız keyfi

porsche 911 turbo s

Almanya ’daki otobanlarda bazı kısımlarda hız limiti bulunmuyor. Özel bir pist kiralamak istemeyen kanal üyeleri de bu yolları yeni otomobili denemek için kullanmaya karar verdi. Otomobili limitlerine değin zorladıkları videoda 332 km/saat hıza ulaştılar.

2021 Porsche Turbo S, 3.8 litrelik yatay altı silindirli bir motordan zor alıyor. Bu motor 640 beygir şiddet üretiyor. Ayrıca araca 590 lb-ft çekiş gücü de sağlıyor. Yedi vitesli otomatik şanzımana sahip aracın 0 ’dan 100 ’e hızlanması ise sadece 2.6 saniye sürüyor. Aracın açıklanan en yüksek hızı ise saatte 330 kilometre.

Videoda aracın hiç de zorlanmadan 300 kilometreyi aşabildiğini görüyoruz. 332 km eşiğini gören şoför, böylece Porsche tarafından resmi olarak açıkladığı hızı da 2 kilometre kadar aşmayı başarmış oluyor. 

2021 Porsche Turbo S ’in potansiyeli yüksek

porsche

Otomobil piyasaya çıkalı çok uzun bir süre olmadı. Gelecekte bu otomobilden daha pozitif güç elde etmenin yolunu bulacak başka yapımcılar da olacaktır. TechArt, daha önce 991 neslinden bir 911 Turbo S ’in motorundan 770 at zor almayı ve otobanda 341 kilometre hıza ulaşmayı başarmıştı. Bu araçta limit daha da yukarı çekilebilir.

öte taraftan videoyu izlediğimizde aracın oldukça dengelenmiş ve sarsıntısız bir seyahat gerçekleştirdiğini görüyoruz. Firma mühendisleri aracın aerodinamik gelişimi için bir takım şartların değişmesi yapmış ve örneğin, önceki modele kıyasla %15 daha artı downforce uygulayan daha geniş arka rüzgarlık kullanmıştı.

2021 Porsche 911 Turbo S modelleri 203,500 dolardan başlayan fiyatlarla alıcı buluyor. Aracın sürat videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

Hakkında admin

Check Also

Çin Polisi, 4,2 Milyar Dolar Değerinde Kripto Paraya El Koydu

Çin Polisi, 4,2 Milyar Dolar Değerinde Kripto Paraya El Koydu

Çin’de bugüne kadar 109 kişinin tutuklandığı PlusToken soruşturması geçtiğimiz gün Çinli yetkililerin büyük bir kararına …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir