Anasayfa / Genel / PlayStation CEO ’su PS5 Tasarımı İçin Farklı Renk Seçenekleri Sunulacağını Duyurdu

PlayStation CEO ’su PS5 Tasarımı İçin Farklı Renk Seçenekleri Sunulacağını Duyurdu

PS5 ve XBOX Series X ’in tasarımları, konsollar hakkında önde gelen tartışmalardan oldu. PS4 ve Xbox One‘ın yer alacağı odanın estetiğine ahenk sağlaması amaçlanırken, PS5 ’in odada öne çıkması ve göze çarpması istenmiş. Cümbür Cemaat, PS5 tasarımının daha önceki hiçbir şeye benzemediğini düşünüyor. Dünya genelinde tasarım için ‘yaklaşık olarak fütüristik ’ yorumu yapılıyor.

Playstation CEO‘su Jim Ryan, Cnet.com ile yaptığı röportajda PS5 tasarımının arkasındaki us ve fazla daha fazlası hakkında bilgiler verdi.

“Tasarımın gözü kara, cüretkâr ve geleceğe dönük olması amaçlandı”

PS5

PS5 tasarımı doğrusu de yeni bir solgun getirmişe benziyor. Yeni konsolun ‘ilginç ’ göründüğü konusunda cümbür cemaat anlaşmaya varılmış. Barındırdığı zinde oyun donanımı ile övünür gibi duran acayip bir tasarım.

Cnet.com ile yapılan röportajda Jim Ryan, en yeni Playstation ’ın “mevcut jenerasyona kuantum sıçraması” yaptığını söylüyor. CEO, tasarım için; “gözü kara ve yaklaşık olarak cüretkâr bir şey yerine getirmek istedik. 2020 ’ler için ileriye ve geleceğe dönük bir şey olmasını amaçladık.” dedi. PS5’in oyun dünyasında dönemini yansıtan bir öğe haline gelmesi bekleniyor.

“Bambaşka renk seçenekleri aşamalı olarak piyasaya sunulacak”

ps5

CEO, söylediklerinde haklı gibi görünüyor. Bu yepyeni konsol; uzun, ‘zıt-oreo ’ tasarımı ile yarı bir oyundan çıkmış gibi, kuşkusuz fütüristik görünüyor. Ryan hem, beyaz-siyah-beyaz renk kombinasyonunun, PS5’in kademeli olarak kullanacağı çoğu renk şemasından yalnızca biri olduğunu bildirdi.

Dijital ve Standart Sürüm

Playstation CEO’su, iki varyantın da tasarımında hiçbir ayrım olmadığını açık açık belirtti. Dijital bir seçenek de sunmalarının sebebi, bu yılın ilk çeyreğinde, oyunların üçte birinin dijital olarak satın alındığı ve indirildiğini ayrım etmeleri olmuş. Ryan, insanların müzik ve filmlerde olduğu gibi oyunları konusunda da dijitalleştiğini ve Playstation’ın bunu yakalamaya çalıştığını söylüyor.

Eski disklerin uyumluluğu konusunda endişesi olanlar içinse, PS5’in PS4 oyunları oynamak için tasarlandığını söylüyor. “4.000’den fazla oyundan oluşan bu ayrıntılı kitaplığı deneme eden yayıncılar ve geliştiricilerle beraber bir süreçten geçiyoruz. Gelinen noktadan memnunuz.” ifadesinde bulundu. PlayStayion CEO ’su Jim Ryan, görüşme boyunca yalnızca ‘dijital konsol ile standart konsol aralarında fiyat farkı olup olmayacağı ’ sorusunu yanıtsız bıraktı.

Hakkında admin

Check Also

Spotify, Google Hesabı ile Giriş Yapma Özelliğini Kullanıma Açtı

Spotify, Google Hesabı ile Giriş Yapma Özelliğini Kullanıma Açtı

Çok uzun yıllar boyunca internet kullanıcıları hemen her platforma üye olmak için ayrı ayrı oturum …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir