Anasayfa / Genel / PlayStation 5’te Yer Alacak 38 Oyun Resmi Olarak Açıklandı (The Sims 5 Sürprizi)

PlayStation 5’te Yer Alacak 38 Oyun Resmi Olarak Açıklandı (The Sims 5 Sürprizi)

Japon teknoloji devi Sony, kasa tasarımı hemen şimdi gizemini korumasına karşın hem denetim cihazını hem de teknik özelliklerini öğrendiğimiz yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 ile piyasayı yerle bir etmeyi planlıyor. Microsoft imzalı Xbox Series X ile çetin bir rekabete girecek olan PS5, sahip olacağı SSD ’si ile oyunculara ayrı bir deneyim yaşatmayı vadediyor.

Dün itibarıyla raflardaki yerini alan PlayStation Official Magazine dergisinin son sayısında, PlayStation 5 ’te yer alacak 38 oyunu resmi olarak öğrendik. Listedeki oyunların birçoğu resmen duyurulmuş olsa da, az önce farkında olmadığımız bazı yapımlar da var. Merakla beklenen The Sims 5 de bu oyunlardan bir adam başına.

The Sims 5

Tüm zamanların en başarılı video oyunu serilerinden biri olan Sims, yeni halkası ile fazla uzun bir zamandır bekleniyor. EA CEO’su Andrew Wilson, geçtiğimiz şubat ayında yaptığı açıklamada, The Sims 5 ’in yolda olduğunu ve yeni platformlar için yayınlanacağını müjdelemişti. Elbette Wilson, o dönem resmi olarak duyurulmayan PlayStation 5 ve Xbox Series X ’i üstü kapalı bir şekilde ima etmişti.

PlayStation Official Magazine tarafından paylaşılan liste, The Sims 5 ’in yakın süre sonradan lanse edilebileceğine muhabere ediyor. The Elder Scrolls 6, Starfield, Watch Dogs Legion ve Rainbow Six Quarantine, listede yer alan diğer oyunlar aralarında yer alıyor. Bunlar haricinde öyle çok indie ve üçüncü taraf oyunun da PS5 ’in erken dönemlerinde oyuncularla buluşacağını söylemiş olalım.

Haziran ayında tanıtılması beklenen PlayStation 5’in 499 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olacağı tahmin ediliyor

PS5

499 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olması beklenen Sony PlayStation 5 ’in haziran ayında tanıtılacağı, sonbaharda ise satışa çıkacağı varsayım ediliyor. PS5 için açıklanan 38 oyunun tamamına aşağıdaki listeden göz atabilirsiniz.

Sony PlayStation 5 için açıklanan oyunlar

Madden 21 EA Sports NHL 21 Moonray Gothic Remake MicroMan Nith ’O Infinity Reborn Observer System Redux Path of Exile 2 Outriders PsyHotel Quantum Error Rainbow Six Quarantine Rainbow Six Siege Redo! Enhanced Edition A Rat ’s Quest: The Way Back Home Assassin ’s Creed Valhalla Battlefield 6 Chorus Cygni All Guns Blazing Dauntless DiRT 5 Dragon Age 4 Dying Light 2 FIFA 21 Godfall Gods & Monster Scarlet Nexus Sniper Elite 5 Soulborn Starfield The Elder Scrolls 6 The Lord of the Rings Gollum The Sims 5 Ultimate Fishing Simulator 2 Vampire The Masquerade Bloodlines 2 Warframe Watch Dogs Legion WRC 9

Hakkında admin

Check Also

Apple, iPhone 12 ve iPhone 12 Pro'yu Türkiye'de Ön Siparişe Açtı (Kaç TL?)

Apple, iPhone 12 ve iPhone 12 Pro’yu Türkiye’de Ön Siparişe Açtı (Kaç TL?)

Apple’ın geçtiğimiz günlerde Türkiye fiyatlarını açıkladığı iPhone 12 serisinden iki model ön siparişe açıldı. iPhone …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir