Anasayfa / Genel / PlayStation 5’in Ne Kadar Heybetli Olacağını Gösteren Boyutları Açığa Çıktı

PlayStation 5’in Ne Kadar Heybetli Olacağını Gösteren Boyutları Açığa Çıktı

Japonya merkezli teknoloji devi Sony, önümüzdeki aylarda yeni oyun konsolu PlayStation 5‘i oyuncuların hizmetine sunacak. Şirket, bugüne kadar yaptığı açıklamalarda PlayStation 5’in neredeyse tüm detaylarını açıkladı. Bu bağlamda yeni nesil konsola gelecek bazı oyuncuları, konsolun tasarımını ve fiyatını artık resmen biliyoruz. Şimdiyse elimizde, PlayStation 5’e ait yeni bir bilgi var.

Roberto Serrano isimli bir Twitter kullanıcısı, Tayvan Ulusal İletişim Komisyonu’nun PlayStation 5’le ilgili yayımladığı verileri paylaştı. Bu veriler, PlayStation 5’in boyutlarını ortaya koyuyor. Konsolun boyutlarına baktığımızda, oyuncuların dikkat çekici anlamda büyük bir ürünle karşılaşacaklarını açıkça söyleyebiliriz. Dilerseniz hemen, PlayStation 5’in boyutlarının yer aldığı o paylaşıma yakından bakalım.

PlayStation 5

Paylaşılan görüntülere yakından baktığımızda, PlayStation 5’in oldukça yüksek olacağını görebiliyoruz. Bu bağlamda konsolun yüksekliği, yaklaşık 50 santimetre olacak. Konsolunun genişliğininse 30 santimetre civarında olacağını görüyoruz. Yani konsol, bir yere koyulduğunda kendini epeyce gösterecek boyutlara sahip olacak.

DualSense

Serrano’nun paylaştığı görseller, PlayStation 5’in yeni oyun kumandası DualSense‘in boyutlarını da ortaya koyuyor. Bu boyutlara baktığımızdaysa konsolun genişliğinin 20 santimetre, yüksekliğininse 10 santimetreden biraz daha fazla olduğunu görüyoruz. Bu boyutlar, pek çok oyuncunun eli için uygun gibi görünüyor.

PlayStation 5

Paylaşılan görüntülerde, PlayStation 5’in arka kısmında bulunacak girişleri de açıkça görebiliyoruz. Bu bağlamda konsolun arka kısmında 2 adet USB Type-A, 1 adet ethernet ve 1 adet de HDMI girişinin olacağını söyleyebiliriz. Ayrıca konsolu yatay pozisyonda koyabilmenizi sağlayan bir de aparat mevcut. Bu aparat, konsolu havada tutacak gibi görünüyor.

PlayStation 5, özellikle de fiyatıyla pek çok oyuncuyu şaşırtmıştı. Çünkü oyuncular, bu konsolun yüksek fiyatlı olacağını düşünüyorlardı. Sony tarafından yapılan açıklamalardaysa disk girişi olan versiyonun 499 dolar (yaklaşık 3,800 TL + vergiler), disk girişi olmayan versiyonunsa 399 dolar (yaklaşık 3,000 TL  + vergiler) olacağı ifade edildi. PlayStation 5’in Türkiye fiyatının ne olacağı ise şu an için açıklanmamış durumda. Şirket muhtemelen, ekim ayında sona erecek ek verginin kalkıp kalkmayacağı kararını öğrendikten sonra PlayStation 5’in Türkiye’deki fiyatını açıklayacak.

Hakkında admin

Check Also

NVIDIA GeForce RTX 3070’in 3DMark Performansı Ortaya Çıktı

NVIDIA GeForce RTX 3070’in 3DMark Performansı Ortaya Çıktı

8nm Ampere GA104 tabanlı NVIDIA GeForce RTX 3070 kart, GeForce RTX 2080 Ti’dan biraz daha …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir