Anasayfa / Genel / PlayStation 5’in Kalpleri Kıracak Fiyatı Amazon’da Ortaya Çıktı

PlayStation 5’in Kalpleri Kıracak Fiyatı Amazon’da Ortaya Çıktı

Yarın Sony ’nin yeni tür oyun konsolu olan PlayStation 5 için bir etkinlik gerçekleştirilecek. Bu etkinlikte konsolun kendisiyle birlikte konsola çıkacak olan oyunların tanıtılması bekleniyor. Etkinlikte duyurulmayacağı beklenen bir şey varsa o da konsolun fiyatı.

Sony, konsolun fiyatını resmi olarak yarın açıklamayacak olsa da konsolun fiyatına dair epeyce kuvvetli bir iddia ortaya atıldı. 2 TB depolama alanına sahip PlayStation 5 ’ın fiyatı, Amazon Birleşmiş Krallık ’ta ortaya çıktı.

Sony PlayStation 5 ’in fiyatı ne olacak?

PlayStation 5 fiyatplaystation 5 fiyat

Yukarıdaki görsel, Wario64 isimli bir Twitter kullanıcısı tarafından paylaşıldı. Paylaşılan görsele kadar 2 TB ’lık PlayStation 5 ’ın fiyatı 599,99 pound, yani vergisiz hâliyle 5.198 TL. Konsolun fiyatının 400 ile 600 dolar arasında değişeceğine dair söylentiler bulunuyordu. görünen o ki konsol, söylentilerdeki bu rakamların en üstteki basamağından raflardaki yerini alacak. Arada kur farkı olsa da PS5’in Avrupa ülkelerinde 599 euro, ABD ’de ise 599 dolardan çıkacağı varsayılıyor.

599 dolar, oldukça önemli bir fiyat etiketi ve Sony için bir takım problemler yaratabilir. Şu lahza içerisinde bulunduğumuz nesilde Xbox ’ın PlayStation’ın arkasında kalmasının sebeplerinden bir tanesi olarak Xbox One ’ın PlayStation 4 ’e tarafından 100 dolar daha pahalı olması gösteriliyor. Microsoft ’un bu nesilde fiyat avantajını uygulamak için Xbox Series X ’i 499 dolardan satışa çıkarmasıysa Sony için sorunların birazcık daha büyümesi anlamına kazanç.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi PlayStation 5 ’in fiyatının yarınki etkinlikte ortaya çıkmasına mümkün gözle bakılmıyor. Her iki konsolun da fiyatının yaz ayları sonunda açıklanacağı düşünülüyor. Peki, siz PS5 ’in fiyatı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Hakkında admin

Check Also

Türk Tasarımcıdan, Android 12 İçin Benzersiz Özellikler Sunan Konsept Tasarım (Video)

Türk Tasarımcıdan, Android 12 İçin Benzersiz Özellikler Sunan Konsept Tasarım (Video)

Zaman zaman hazırladığı konsept tasarımlarla haberlerimize konu olmayı başaran Türk Tasarımcı Kamer Kaan Avdan, Android 12 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir