Anasayfa / Genel / PlayStation 5 Tanıtımı, PlayStation YouTube Kanalının En Çok Beğenilen Videosu Oldu

PlayStation 5 Tanıtımı, PlayStation YouTube Kanalının En Çok Beğenilen Videosu Oldu

Sony, geçtiğimiz günlerde yeni konsolu PlayStation 5’i tanıtarak oyun sektöründe büyük ses getirdi. Oldukça kuvvetli özellikleri bünyesinde barındıran yeni oyun konsolunun tanıtımında, cihazın yanı sıra konsola gelecek yepyeni oyunlar da gösterildi. Sony, yaptığı bu etkili lansmandan sonradan PlayStation’ın YouTube kanalından yaptığı paylaşımlarla konsolu tanıtmaya devam ediyor.

YouTube kanalından paylaşımlarına devam eden şirket, bu platformda da bir başarıya imza attı. PlayStation’ın yayınladığı “PS5 Hardware Reveal Trailer” başlıklı video, PlayStation’ın YouTube kanalında en çok beğeni alan video hâline geldi. Kısa sürede 22 milyon izlenmeye ulaşan video, 1 milyondan daha artı alkış alarak PlayStation’ın rekor kırmasını sağladı.

PlayStation’ın en çok beğeni bölge videosu:

Konsolun alışılmışın dıştan olan tasarımının aldığı beğeni sayısına bakarsak, PlayStation 5’in çoğu birey göre heyecanla beklendiğini söyleyebiliriz. 11 milyonu aşkın aboneye sahip PlayStation kanalı, 2005 yılının sonuna içten açılmıştı ve o tarihten bu yana PlayStation bu videoyla aldığı beğeni sayısına ulaşamamıştı. Video her ne kadar fazla beğeni almış olsa da 49 bin kullanıcı da ‘beğenmedim’ butonuna tıklamış durumda.

İlk başta çıkışı için 4 Haziran tarihi sinyâl edilen konsol, ABD’de başlayan olaylar nedeniyle ertelenmişti. Bir polis memurunun, George Floyd adlı vatandaşı kötü bir şekilde ölüme sürüklemesi ülkenin gündemine yerleşik ve protestoların fitilini ateşleyen olay olmuştu. Bu protesto eylemlerinin devam etmesi; Sony, EA gibi büyük şirketlerin lansmanlarını ertelemesine niçin olmuştu.

Konsolun 2020 sonu raflardaki yerini alması bekleniyor:

PS5

Yeni bir tarih verilmeden yapılan durdurma sonrası teknoloji tutkunları oldukça heyecanlanmış olsalar da bu coşku kısa sürdü ve Sony, etkinliğin 11 Haziran olan yeni tarihini açıkladı. Gerçekleştirilen lansman sonrası, tüm gözler konsolun çıkması beklenen dönem olan 2020 sonuna çevrildi.

Hakkında admin

Check Also

Enes Batur, 2 Yıl Önce Spor Otomobiliyle Kaza Yapanlarla Dalga Geçmiş

Enes Batur, 2 Yıl Önce Spor Otomobiliyle Kaza Yapanlarla Dalga Geçmiş

Geçtiğimiz günlerde seyir halindeyken oldukça tehlikeli bir kaza geçiren ve deyim yerindeyse ölümden dönen Enes …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir