Anasayfa / Genel / PlayStation 5 ile Tanıtılan 5 Önemli Aksesuar ve Özellikleri

PlayStation 5 ile Tanıtılan 5 Önemli Aksesuar ve Özellikleri

Uzun bir bekleyişten sonradan Sony, sonunda PlayStation 5 ’i kısmen tanıttı. Konsol, yeni düşey tasarımıyla ve beyaz ağırlıklı rengiyle dikkat çekti. PlayStation 5 ’te ve aksesuarların da genelde beyaz rengin başat olması, siyah versiyonu da olur mu sorusunu akıllara getirdi. Sony, cihazın belirlenmiş çıkış tarihini az önce açıklamadı.

PlayStation 5’e eşlik edecek olan DualSense oyun kolu, DualSense kablosuz çok miktar istasyonu, HD kamera, Pulse 3D kablosuz kulaklık ve Media Remote uzak kumanda elde etmek üzere dağıtılmış aksesuarlar tanıtıldı. Maalesef PlayStation 5 tanıtımında aksesuarların fiyatları hakkında bilgi verilmedi.

PlayStation 5 Türkiye fiyatını mevcut vergiler üzerinden adeta hesapladığımız yazımıza buradan göz atabilirsiniz. Derhal gelin. PlayStation 5 aksesuarları ve özelliklerine gelin daha yakından bakalım.PlayStation 5 Aksesuarları ve özellikleri

PlayStation 5 aksesuarları:

DualSense oyun konsolu DualSense çok miktar istasyonu HD kamera Pulse 3D kablosuz kulaklık Media Remote uzak kumanda

DualSense:

PlayStation 5 Aksesuarları ve özellikleri

Gelişmiş tetik duygusal Titreme motoru USB Type-C bağlantı Kablosuz şarj özelliği Sesle kontrol ve kulaklıksız sesli iletişim imkanı ‘Create ’ butonu

DualSense ’in gelmesiyle DualShock ’a veda ettik. Geliştirilmiş birçok özelliğe sahip bu yeni gelen oyun kolu, birincil bakışta Xbox kontrolcüsüne benzeyen yapısıyla dikkat çekiyor. Dahili mikrofona sahip olması doğru kulaklığa ihtiyaç kalmadan arkadaşlarınızla zahmetsizce sesli irtibat kurmanızı sağlayacak. DualSense hakkında daha artı data için buradaki yazımıza göz atabilirsiniz.

DualSense sıkıntı istasyonu:

PlayStation 5 Aksesuarları ve özellikleri

İki oyun kolu çok miktar edebilme kapasitesi Kablosuz tatbik

DualSense yük istasyonu tamamen oyun kolları hızlı bir şekilde şarj olabilecek. Çok Miktar standı doğru kablo kullanmanıza lüzum kalmayacak. Diğer bir yana USB Type-C temas noktası tamamen kabloyla yük etme imkanınız da bulunacak. Hem DualSense sıkıntı istasyonu, aynı anda iki oyun kolu şarj kapasitesine sahip.

HD kamera:

PlayStation 5 Aksesuarları ve özellikleri

Çift 1080p lens Oyun yayınları için özel tasarlandı

Yeni HD kameranın eski PlayStation 4 kamerasının yerini alması bekleniyor. Bu kamera oyunculara oyun oynarken oldukları odada rahatlıkla çekim yapma imkanı sunuyor. Keza VR uygulamalarda sunacağı seçeneklerin artması bekleniyor.

Pulse 3D kablosuz kulaklık:

PlayStation 5 Aksesuarları ve özellikleri

Şamata önleyici mikrofon 3D ses desteği

Bir diğer aksesuar ise Pulse 3D kablosuz kulaklık. PlayStation Gold kablosuz kulaklığın yerini alması beklenen bu kablosuz kulaklık, özellikleriyle oldukça uyarı çekiyor. Çift gürültü önleyici mikrofon barındırmasının yanı sıra 3D ses desteğine de sahip.

Media Remote uzakta kumanda:

Sesli komuta özelliği

Alışılagelmiş uzak kumandalara benzeşen yapısıyla Media Remote, sesli komutlar için yerleşik bir mikrofona sahip. Bu uzaktan kumanda ile multimedya uygulamalarının veya filmler gibi diğer çoğu şeyin kontrolü sağlanabilecek. Kumandanın daha aşağı kısmındaki dört tuşun ne için olduğu konusunda hala belirlenmiş bir bilgiye sahip değiliz. PlayStation 5 aksesuarlarını ve özelliklerini listelediğimiz içeriğimizi burada noktalıyoruz. PlayStation 5 için sabırsızlıkla bekliyoruz.

Hakkında admin

Check Also

En Az Avengers Kadar Popüler Olacak 12 Yeni Marvel Dizisi Geliyor: Yayın Tarihleri, Karakterleri Konuları Açıklandı

En Az Avengers Kadar Popüler Olacak 12 Yeni Marvel Dizisi Geliyor: Yayın Tarihleri, Karakterleri Konuları Açıklandı

Marvel Sinematik Evreni’nin yeni Avengers filmleriyle yakaladığı devasa başarının ardından, Marvel yapımları modern sinema dünyasının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir