Anasayfa / Genel / Piyasadakilerden Daha Fazlasını Vadeden İnternet Hız Testi: Cloudflare Speed Test

Piyasadakilerden Daha Fazlasını Vadeden İnternet Hız Testi: Cloudflare Speed Test

İnternette bambaşka şekillerde bulunabilen hız testleri, ara sıra işimize yarayabiliyor. Bu durumlarda apaçık olan binlerce seçenekten birini seçmemiz gerekiyor. Cloudflare de sık karşılaşılan bu sorunu öbür bir şekilde ele alarak kendi sürat test sitesini yayınlamaya karar vermişti. Cloudflare’in kurduğu bu site, en ilk önce diğer sitelerden ayırt edilemez gözükse de şirketin bu konu hakkında oldukça bir açıklaması mevcut.

Cloudflare’in kurduğu sürat testi sitesi, tıpatıp diğer siteler gibi indirme hızı, geç kalma gibi internetle alakalı parametreleri test eden çevrimiçi bir site olarak karşımıza çıkıyor fakat şirkete tarafından koşul bir miktar daha öbür. Şirket, besbelli çoğu sürat testi sitesi bulunmasına karşın hiçbir sitenin bu ölçümlerin nasıl ortaya çıktığına ve hakiki dünya performansına tarafından nasıl eşleştiklerine dair emin bilgiler vermeyeceğinin altını çiziyor.

Cloudflare, performanslarını kendi çözümlemek isteyen kullanıcılara da takviye çıkıyor:

Cloudflare Speed Test

Cloudflare’in öteki sitelerden olan farkı da tam bu noktada ortaya çıkıyor. Şirket, kendi sürat sitesiyle birlikte neyi ölçtüklerini ve internet temas puanlarının bütünüyle neye tarafından hesaplandığına ilişkin bilgileri kullanıcılarla paylaşıyor. Cloudflare, bunlarla da yetinmiyor ve ağ performanslarını kendi incelemek isteyen kullanıcılar için kullanılan ölçütleri indirme imkânı sunuyor. Kullanıcıların test sonuçlarından toplanan performans verileriyse Cloudflare göre ağ ilerletmek nedeniyle kullanılıyor. 

Cloudflare’in hız testi sitesinin çalışma prensibi, öteki sitelerden çok da bambaşka değil. Bir dizi işlemin gerçekleştirilmesiyle tamamlanan testlerde ara sıra sorunlar çıkabiliyor. Şirket, normalde indirme hızını da ölçerek kullanıcılara sunuyor oysa fazla seri bağlantılarda hatalı ölçümler ortaya çıkabildiğinden nedeniyle bu özellik devre dışı bırakılmak durumunda kalınabiliyor.

Bir dizi ölçümlerden sonra tüm bilgileri kullanıcıya sunan site, grafik ve haritalardan da yararlanıyor. Siz de sürat ölçümünüzü bu siteden yerine getirmek istiyorsanız, buradan Cloudflare Speed Test’e ulaşarak ölçümlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Hakkında admin

Check Also

Güney Afrikalı Bilim İnsanlarından Ses Getirecek Proje: Güneş Karartılacak

Güney Afrikalı Bilim İnsanlarından Ses Getirecek Proje: Güneş Karartılacak

Küresel iklim değişikliği tüm dünyayı etkilemeye devam ederken Güney Afrikalı bilim insanları, küresel iklim değişikliğinin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir