Anasayfa / Genel / Peugeot ’nun Oyuncak Arabaya Benzer Plajlık Konsept Otomobili (Video)

Peugeot ’nun Oyuncak Arabaya Benzer Plajlık Konsept Otomobili (Video)

Bugüne kadar görünüşüyle algılarımızı yerle bir eden prototipleri karşımıza çıkaran Peugeot, bu kez yine aynı bir konseptle bizi karşıladı fakat şirketin bu konsepti yeni bir konsept değil. Konsept, başlangıçta 1996 yılında gösterilmiş olsa da iddia ediyoruz pek çok kişi bu konsepti daha önce hiç görmedi.

Peugeot ’nun ‘Touareg ’ isimli konsept arabulucu, tam anlamıyla bir oyuncak araba görüntüsüne sahip ancak vasıta ayrıntılarıyla işlevsel. Peugeot ’nun bu daha önce görülmemiş konsept otomobili, elektrikli bir motora sahip. Araçta yer alan motor, Touareg ’in maksimum 110 km/sa hıza ulaşmasına imkân tanıyor.

300 kilometre menzile sahipti:

peugeot Touareg

Peugeot Touareg, günümüz ve özellikle geçmişin standartlarına her ne dek tutarsız olsa da sahiden gayet iyi özelliklere sahipti. Aracın elektrikli motoru, araca 300 kilometre menzil veriyordu. bununla birlikte aracın tekerlekleri tek parçadan oluşuyor ve bu parça özellikle kumda bakımlı bir şekilde ilerlemesini sağlıyordu.

Peugeot ’nun her anlamda tutarsız olan bu konsept arabulucu, aşağıdaki videodan gördüğümüz kadarıyla yalnızca plajlarda kullanılmak üzere tasarlandı. Yani bu araca sahip olan bir birey epey lüks yaşamayı seviyordu. Natürel aracın hiçbir süre piyasaya sürülmediğini söylememize bile lüzum yok.

Peki Peugeot ’nun bu konsepte verdiği ismin anlamı ne? Touareg ismi, İngilizce ’den Türkçe ’ye çevirdiğimizde bize Afrika ’nın bilinen en eski yerli halkını göze çarpan ediyor. Berberiler ismi bahşedilen bu halkın bir kesimi Batı Afrika sahillerine yayılmıştı. İşte o kesime de ‘Touareg ’ ismi veriliyordu.

Peugeot Touareg, Peugeot göre yalnızca bir adet üretildi. Aracın tek örneği şimdi Peugeot Adventure Museum ’da sergileniyor. Tabii bu müzede Touareg ile birlikte Peugeot ’nun öteki birçok konsepti de yer alıyor. Müze, Fransa ’nın Sochuax bölgesinde yer alıyor.

Hakkında admin

Check Also

Steam Sonbahar İndirimi Başladı: Sağlam İndirime Giren 10 Oyun

Steam Sonbahar İndirimi Başladı: Sağlam İndirime Giren 10 Oyun

Steam’in her sene düzenli olarak yaptığı indirimler, ülkemiz dahil tüm dünyada ilgiyle takip ediliyor. PC …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir