Anasayfa / Genel / Peak Games ’in Rekor Satışıyla İlgili 3 Bakandan Resmi Izah Etme Geldi

Peak Games ’in Rekor Satışıyla İlgili 3 Bakandan Resmi Izah Etme Geldi

Ülkemizde kurulan ve faaliyetleriyle dünya çapında tanınır hâle gelen firmaların ara sıra yurt dışı merkezli dev şirketler göre satın alındığına şahit oluyoruz. Bunlardan biri de yakın zaman önce gerçekleşti.

Yerli mobil oyun şirketi Peak Games, 1,8 milyar dolar karşılığında dünyanın en büyük oyun firmalarından Zynga göre satın alındı. ABD televizyonlarında reklam veren ilk Türk şirketi Peak Games ’in rekor bir fiyata satılmasının detaylarını buradaki yazımızda sizlere aktarmıştık. Şimdiyse 3 bakan, Peak Games ’in bu rekor satışıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Define ve Maliye Bakanı, Peak Games ’i tebrik etti:

berat albayrak peak games

Peak Games ’in satışına ilişkin devlete ait Twitter hesabından paylaşımda yer alan Define ve Maliye Bakanı Patent Albayrak, paylaşımında “Girişim ekosistemimiz hoş bir haberle parlıyor. Türk oyun şirketimiz Peak, 1,8 milyar dolar değerlemeyle Zynga kadar satın alınarak Türk ekonomi tarihinin en büyük şirket satışlarından biri oldu. Tebrikler arkadaşlar!” ifadelerini kullandı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı, Zynga ’nın Peak Games ’i satın almasını değerlendirdi:

mustafa varank peak games

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye tarihinin en kıymetli şirketlerinden biri arasına girmeyi başaran Peak Games ’in Zynga göre satın alınmasını ‘çok manâlı bir gelişme’ olarak değerlendirdi. Bakan Varank, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: “İlk Türk unicorn yani Turcorn bahtı açık olsun. Türkiye ’deki girişimcilik ekosistemi açısından fazla önemli bir gelişme.”

Ticaret Bakanı: ‘Zynga ’nın Peak Games ’i alması kibir verici ’

ruhsar pekcan peak games

Peak Games ’in Zynga tarafından satın alınmasını değerlendiren bir diğer isim Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan oldu. İki şirket arasındaki anlaşmayı ‘kibir verici‘ olarak nitelendiren Bakan Pekcan, dijital oyun sektörünün arkasından olduklarını söyledi. Ruhsar Pekcan ’ın konu hakkındaki açıklamasıysa şu şekilde oldu:

“Bakanlığımız desteklerinden de faydalanan ve sektörün en önemli oyuncularından biri hâline gelen Peak, Zynga tarafından satın alındı. Bu, Dijital Oyun ihracatında büyük başarılar elde eden firmalarımız için gurur verici bir gelişme. Desteklerimizle sektörümüzün arkasındayız.”

Hakkında admin

Check Also

SpaceX, Starship Prototipine Burun Konisi ve Kanatçık Taktı

SpaceX, Starship Prototipine Burun Konisi ve Kanatçık Taktı

SpaceX’in Ay’a ve Mars’a verimli ve kolay bir şekilde ulaşmak için geliştirdiği Starship uzay aracı, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir