Anasayfa / Genel / Parasite’ın Yıldızını İzleyeceğimiz Yeni Netflix Dizisi Record of Youth’tan İlk Teferruat

Parasite’ın Yıldızını İzleyeceğimiz Yeni Netflix Dizisi Record of Youth’tan İlk Teferruat

Son yıllarda milletlerarası dizi projelerine tartı veren Netflix, rotayı bu kere Güney Kore ’ye çevirdi. Variety ’nin haberine kadar popüler akış servisi, Record of Youth adındaki Kore menşeili yeni drama dizisini yılın ikinci yarısında izleyicilerin beğenisine sunacak.

Studio Dragon ve Pan Entertainment göre üretilen dizinin yönetmen koltuğunda, kabahat-gerilim türündeki Güney Kore dizisi Stranger, Memories of Alhambra ve Watcher gibi yapımlarla takdir toplayan Lahza Gil-ho oturuyor. Senaryoda ise Doctors ve Temperature of Love gibi kalp ısıtan dizilerden tanıdığımız Ha Myeong-hee ’nin imzası bulunuyor.

Netflix’in Record of Youth adındaki yeni dizisinde aşağıdaki üçlüyü izleyeceğiz

Record of Youth

Record of Youth, faydacı ve açgözlü genç bir aktör ile coşkulu bir makyaj sanatçısının kendini ispatlama çabasını anlatacak. Dizinin başrolünde, bu yıl düzenlenen 92. Akademi Ödülleri ’nde En İyi Film, En İyi Yönetmen, Tanıdık Olmayan Dilde En İyi Film ve En İyi Eşsiz Program Metni edinmek üzere dört dalda ödül kazanan Bong Joon Ho imzalı Parasite filmi ile adını duyuran So-dam Park ’ı izleyeceğiz. Dizide başarılı aktrise Park Bo-gum ve Byeon Woo-seok gibi isimler eşlik edecek. 

2016 yılında kurulan Güney Kore merkezli Studio Dragon ’un sicilinde, Guardian: The Lonely and Great God, The Legend of the Blue Sea, Signal ve Stranger gibi yapımlar bulunuyor. Netflix, geçen yılın kasım ayında stüdyo ile uzun yıllar sürecek bir stratejik ortaklık anlaşması imzalamıştı. 

netflix

Güney Kore, Çin ’in gerisinde COVID-19 salgından etkilenen ilk ülkelerden biriydi. Olgu sayıları seri bir şekilde artmasına karşın, yüksek deneme sayıları ve sıkı karantina önlemleri, salgının hızlı bir şekilde kontrol altına alınmasını sağladı. Bu da, Kore ’deki dizi ve film prodüksiyonlarının diğer ülkelere kıyasla daha hızlı başlamasına olanak tanıdı. Netflix’in öteki Koreli orijinallerinden ikisi olan Love Alarm 2 ve Move to Heaven dizileri, çekimlere bitmiş başlayan birincil yapımlar aralarında yer almıştı. 

Hakkında admin

Check Also

Teknolojik Alım Gücünün Giderek Düştüğünü Gösteren 30 Bin Kişilik Anket Sonucu

Teknolojik Alım Gücünün Giderek Düştüğünü Gösteren 30 Bin Kişilik Anket Sonucu

Özellikle pandeminin etkisi ile sahip olduğumuz bilgisayar ya da akıllı telefonların hayatımızdaki önemi arttı. Artık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir