Anasayfa / Genel / Panasonic, SL-1200 Pikap Modelini 55. Yıla Özel Olarak Sınırlı Sayıda Yeniden Çıkarıyor

Panasonic, SL-1200 Pikap Modelini 55. Yıla Özel Olarak Sınırlı Sayıda Yeniden Çıkarıyor

Technics firması, uzun senelerdir Hi-Fi (orijinale yakın ses kalitesine sahip ses sistemi) ürünleri üretiyor ama bunlar arasından en popüleri SL-1200 DJ pikap modeli olmuştu. Technics ’in üstteki şirketi Panasonic, markanın 55. yılını anmak için bu pikap modelinin sınırlı sayıdaki sürümünü her tarafta satışa çıkardı.

SL-1200 pikap modeli, ilk olarak 1972 yılında duyurulmuştu ve epeyce süratli bir şekilde DJ ’lerin favorileri arasına girmeyi başarmıştı. Hip-hop sanatçıları bu pikapla yeni ‘scratch’ (kaydın, plak üstüne ileri geri hareket ettirildikten sonra orijinal çalma hızına geri bırakılması) teknikleri geliştirmişti. Bu cihazın versiyonları 2010 yılına değin piyasada bulunuyordu ama Panasonic ’in üretimi durduracağını açıklaması sonrası analog kasalara olan talep azalmaya başladı.

SL-1200 pikap:

sl-1200 dj pikap platformu

Panasonic, Berlin ’de düzenlenen IFA 2014 ’te Technics ’i lüks Hi-Fi markası olarak tekrar hayata döndürdü. Takip eden yılsa piyasaya çıkaracağı pikaplar için yeni doğrudan doğruya sürücülü motorunu gösterdi. İlk olarak CES 2016 ’da Grand Class SL-1200G modeli çıkarıldı ve peşine düşüp takip eden yıllarda daha farklı sürümler çıkmaya devam etti.

Şirket, 2014 yılında temelini attığını bu geleneğini 2020 yılında da devam ettiriyor. Panasonic, önümüzdeki ay SL-1200G ’nin esas alındığı SL-1200GAE adı verilen pikap modelini sınırlı sayıda pazara sunacak. Bu pikap, dünya genelinde sadece 1.000 adetle sınırlı olacak. Bu sınırlı sürümde özel bir çabuk numarasıyla birlikte yıl dönümü rozeti de yer alacak.

sl-1200 dj pikap platformu

Pikapta, döndürme düzensizliklerini ortadan kaldırmak için çekirdeksiz doğrudan doğruya sürücülü motor yer alacak. Dönüş stabilizasyonu ve titreşimi zayıflatmak için plak, pirinç levhadan üretildi. Bu tema, alüminyum kabinle birlikte de devam ettiriliyor. Hafif magnezyum ‘tonearm’ (fonografın pikap kolunu taşıyan hareketli kısım) kasayla birlikte gelecek.

Technics mühendisleri, bütün pikapların dengesini tesislerde yoklama edip ayarlayacak. Ayrıca ses kalitesini en idealde yakalamak ve kablo bağlantısını kolaylaştırmak için altın kaplama pirinç terminaller bulunacak.

Hakkında admin

Check Also

Enes Batur, 2 Yıl Önce Spor Otomobiliyle Kaza Yapanlarla Dalga Geçmiş

Enes Batur, 2 Yıl Önce Spor Otomobiliyle Kaza Yapanlarla Dalga Geçmiş

Geçtiğimiz günlerde seyir halindeyken oldukça tehlikeli bir kaza geçiren ve deyim yerindeyse ölümden dönen Enes …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir