Anasayfa / Genel / Oyunu Farklı Bir Noktaya Içeren En İyi GTA 5 Modları

Oyunu Farklı Bir Noktaya Içeren En İyi GTA 5 Modları

Efsanevi oyun serisi Grand Theft Auto ’nun son oyunu olan GTA 5, ücretsiz olmadan önce 110 milyondan fazla kopya satarak büyük bir başarıya imza atmıştı. Dünyanın en çok satan üçüncü bilgisayar oyunu unvanını kazanan GTA 5, ücretsiz olduktan sonra da büyük bir oyuncu kitlesine kapılarını açtı.

Yedi yaşında olmasına rağmen hala inanılmaz popüler olan GTA 5, oyunu geliştirebileceğiniz modlara da destek veriyor. Biz de sizler için en iyi GTA 5 modları listesi hazırlamaya karar verdik. Bu modlar baştan sona oyunu fazla daha ayrıntılı ve hoş ışık halkası getirebilirsiniz. Dilerseniz modların nasıl yükleneceğini anlatarak yazımıza başlayalım.

GTA 5 modları nasıl yüklenir

GTA 5 modları nasıl yüklenir?

Adım #1: ScriptHook V dosyasını indirin ve GTA 5 ’in bulunduğu dizine kurun. Adım #2: GTA V LUA Plugin dosyasını indirin ve GTA 5 ’in bulunduğu dizine yükleyin. Adım #3: OpenIV dosyasını indirin ve kurulumunu yapın. Adım #3: İndirdiğiniz GTA 5 modunu GTA 5 ’in bulunduğu dizine kurun YA DA GTA 5 dizinin içerisindeki Mods dosyasına atın.

GTA 5 modları yükleyebilmek için ilk olarak ScriptHook V dosyasına muhakkak sahip olmanız gerekiyor. Yazımızdaki bir takım modlar ayrıca GTA V LUA Plugin dosyasına da gereksinim duyuyor. OpenIV kurulumunu da yaptıktan sonradan ise modları yüklemeye başlayabilirsiniz.Modu yüklediğiniz yerde size verilen direktifler doğrultusunda modu nereye atmanız gerektiği ayrıntılı bir şekilde söyleniyor ancak genel olarak GTA 5 dizinine kurmanız tatmin edici oluyor.

En iyi GTA 5 modları:

GTA V Redux Open All Interiors NaturalVision Evolved Home Invasion GTA Realism Prison Mod

GTA V Redux

GTA V  Redux, oyunun en iyi ve en yüksek boyutlu modlarından biri. Oyunu az daha her yerde altında yenileyen GTA V Redux modu, GTA 5 ’in grafiklerini sanki 2020 ’de çıkmışcasına yeniliyor. 4K çözünürlüğünde dokular, yeni hava efektleri, onarılmış diğer efektleri ile GTA V Redux, oyuna neredeyse yepyeni bir solgun getiriyor. Kesinlikle modun getirileri sadece bununla sınırlı yok.

GTA V Redux, oyuna getirdiği grafik yenilemesinin yanı sıra araçları ve suni zekâyı da yeniliyor. İlk olarak oyundaki her aracın kontrolü fazla daha farklı ve gerçekçi bir hal alıyor. Bunun yanı sıra GTA V Redux, oyundaki aranma sistemini de değiştirerek fazla daha realist ayla getiriyor. Yapay zekâyı da yenileyen GTA V Redux doğru NPCler çok daha gerçekçi hareket ediyor.

Open All Interiors

GTA 5 oynarken görevler sırasında birçok binaya girip çıkabiliyoruz. Görevlerde girebildiğiniz binalarda bir takım odalar erişilemez oluyor. Bunun yanı sıra görevleri tamamladığınız zaman o binaya yeniden giremez ışık halkası gelebiliyorsunuz. Open All Interiors isimli bu mod ise bunu ayrıntılarıyla değiştirerek oyunu daha gerçekçi bir hale getiriyor ve tahsis sırasında girebildikleriniz de dahil birçok binaya girebiliyorsunuz.

Open All Interiors ile birlikte oyundaki yaklaşık olarak bütün iç mekanlara girebilmenizi sağlıyor. 60 ’tan artı binaya girebilmenizi karşılayan Open All Interiors modunu yüklediğiniz zaman oyundaki haritanızda hangi binalara girebileceğinizi bildiren minik simgeler de oluşuyor. Bunun yanı sıra bu mod doğruca girebileceğiniz binaların içerisinde NPCler de doğuyor. Bu da oyunu daha gerçekçi hale getiriyor.

NaturalVision Evolved

GTA 5 ’in grafiklerini ilerletmek için birçok mod bulunuyor oysa en iyi grafik modu hangisidir diye sorulduğunda akıllara ilk olarak NaturalVision geliyor. Oyunun grafiklerini en iyi şekilde geliştiren modlardan biri olan NaturalVision, gerçekte de ileriki yıllarda çıkma ihtimali olan GTA 6 ’nın nasıl gözükebileceğini gösterir nitelikte bir grafik sunuyor. Işık yansımaları, gölgeler, dokular gibi çoğu detaylar NaturalVision sayesinde fazla daha hoş ülkü getiriliyor.

NaturalVision Evolved, derhal gelişim aşamasında olan bir mod oysa gerçi bu modun eski versiyonunu başlığa tıklayarak indirebilirsiniz. Eski dediğimize bakmayın, mod hala oyunu şahane göstermeye yetecek ayrıntı barındırıyor. Tamamen ücretsiz olarak sahip olabildiğiniz NaturalVision modunun geliştirilen versiyonu için azıcık daha ummak gerekiyor.

Home Invasion

Grand Theft Auto 5 ’te açıklanmış marketleri soyabiliyorsunuz oysa soygun işleri genelde bununla sınırlı kalıyor. Bu da eğer para kazanabilmek için illegal işler yerine getirmek isteyen oyuncuların fazla da artı serbest alanı olmamasına sebebiyet veriyor. Home Invasion modu ise Los Santos ’taki birçok eve girerek bu evleri soyabilmenizi sağlıyor. Bu soygunlar haritadaki minik evlerden tutun da büyük köşklere dek türlü binalarda yapılabiliyor.

Modu yüklediğinizde evlere girerken kapılar ses çıkarıyor ve otomatik olarak maske de takılıyor. 75 ’cilt artı eve girebildiğiniz bu modda bazı konut sakini NPCler cesur çıkıyor ve size saldırabiliyor. Eğer bir konut sakini sizi görürse veya ayak seslerinizi duyarsa, SWAT ekipleri kapıda beliriyor. Polislerin gelme süresini ayarlayabiliyorsunuz.

GTA Realism

Grand Theft Auto 5 ’te gerçekçiliğin sınırlarını zorlayan modlardan biri de GTA Realism modu. Bu mod, oyunun grafiklerini tekrar altında her tarafta ayarlayarak Los Santos ’un daha da hoş gözükmesini sağlıyor ancak modun esas öne çıktığı kısım grafik değil. GTA Realism modu baştan sona oyun oynanış bakımından da çok daha gerçekçi ülkü geliyor.

Eğer GTA ’yı gerçek hayattaymış gibi oynayan bir oyuncuysanız ve kırmızı ışıkta durma, sürat sınırına uygunluk gibi kurallara uymayı seviyorsanız bu mod bütün size göre. Polisler, bu mod baştan sona bundan böyle çok daha gerçekçi hareket ediyor. Çok daha ivedi siper alıyor, fazla daha isabetli ateş ediyor ve bir yeri ararken bundan böyle evlerin bahçesine kadar araştırıyor. Dolayısıyla polisten kaçarken iyi saklanmak gerekiyor.

Bu gibi detaylarla oyunu fazla daha realist ayla getiren GTA Realism ’de elinize tabanca olmak da daha baskı ülkü geliyor. Dolayısıyla size içten ateş ediliyorsa ya da tehdit altındaysanız, silahınızı derhal elinize alamıyorsunuz ve karakteriniz gerçek hayattaymış gibi silahı çıkarma animasyonuna giriyor.

Prison Mod

Bundan Böyle Los Santos ’ta sebep olduğunuz faciaların suçunu sürüklemek zorunda kalacaksınız. Prison Mod, isminden de anlaşılabileceği üzere hapishane mekaniğini oyuna getiriyor. Normalde GTA 5 ’te polisler tarafından yakalandığınız ya da öldürüldüğünüz zaman ya hastanede ya da karakolda doğuyorsunuz ve özgürlük bir birey olarak oyuna devam ediyorsunuz. Prison Mod ise bu durumu aksine çeviriyor.

Bu modu yüklediğinizde eğer polisler kadar yakalanırsanız, hapishane hayatı yaşamaya başlıyorsunuz. Cezaevi içerisinde NPClerle etkileşime geçebiliyor, etrafta gezinebiliyor ve hatta hapishaneden kaçmaya çalışabiliyorsunuz. Kesinlikle hapishaneden firar etmek böylece da basit yok oysa hapisten firar etmek baskı diye suç oluşturan süresini beklemek de pek GTA mantığına uymuyor gibi gözüküyor.

GTA 5 modları nasıl kaldırılır? GTA 5 nasıl sıfırlanır?

GTA 5 modlarını yüklemek biraz uğraştırıcı olsa da bu modları uyandırmak fiilen çok basit. OpenIV kurulumunu tamamladığınız zaman GTA 5 ’in bulunduğu klasörde Mods isminde bir dosya oluşuyor ve modlar çoğunlukla bu dosyanın içerisine kuruluyor. Bu dosyayı silerseniz, modların çoğundan kurtulmuş olursunuz. GTA 5 dizininde yer alan ScriptHookV.dll dosyasını ve .api uzantılı dosyaları da silerseniz, oyununuz sıfırlanmış olacaktır.

Sizler için derlediğimiz en iyi GTA 5 modları listemizin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Eğer sizlerin de GTA 5 ’te kullandığı ve beğendiği modlar varsa bunları yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı unutmayın. Bu ve bunun gibi yazılarımızın devamı gelecek, kaçırmamak için bizleri takipte kalın.

Hakkında admin

Check Also

Microsoft'tan Xbox Oyunları İçin Black Friday İndirimi Başladı: İşte İndirime Giren Oyunlar

Microsoft’tan Xbox Oyunları İçin Black Friday İndirimi Başladı: İşte İndirime Giren Oyunlar

Microsoft, Xbox kullanıcıları için Black Friday indirim kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında birçok oyun indirime girerken …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir