Anasayfa / Genel / Otokar, Gürcistan’dan 175 Adet Otobüs Siparişi Aldı

Otokar, Gürcistan’dan 175 Adet Otobüs Siparişi Aldı

Ülkemizin minibüs, otobüs, zırhlı araç ve kamyon alanlarında imal yapan sayılı üreticilerinden Otokar, komşu ülke Gürcistan ’la yeni bir ihracat sözleşmesi imzaladı. Gürcistan Belediye Yeniden Yapılanma Fonu ile Otokar aralarında yapılan 18,7 milyon euro tutarındaki bu uzlaşma, 2020 ’nin en büyük ihracat anlaşmalarından biri oldu.

Üretimini Sakarya Arifiye tesislerinde gerçekleştiren Koç Holding şirketlerinden Otokar, yapılan uzlaşma dahilinde Gürcistan ’a 175 adet otobüs teslim edecek. 175 adet otobüsle birlikte otobüslerin yedek parça ve eğitimlerini de kapsayacak 18,7 milyon euroluk bu uzlaşma zarfında Gürcistan toplu ulaşımında yeni bir dönem başlayacak.

‘Gürcistan toplu ulaşımına yeni bir bitik katacağız ’

Otokar

Küresel olarak zor bir dönemden geçtiğimizi dile getiren Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç, Otokar olarak Gürcistan ihalesiyle birlikte üretimlere hız vereceklerini ve Gürcistan toplu ulaşımına yeni bir benzi atmış getireceklerini dile getirdi. Anlaşmanın her iki taraf için de bahtı açık olmasını dileyen Görgüç, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Küresel ölçekte zorlama bir dönemden geçiyoruz. COVID-19, bir sağlık durumu krizinin ötesinde, ekonomik ve sosyal kalkınmayı içten etkiledi. Bu günleri de geride bırakacağız. Üretime Gürcistan ihalesiyle hız vereceğiz. Gürcistan toplu ulaşımına yeni bir bitik getireceğiz. Yıl sonunda hizmet vermeye başlayacak olan araçlarımız; tasarımları, teknik özellikleri, geniş iç hacmiyle Gürcistanlılara daha çevreci ve konforlu bir gezi sunarak ulaşımda yeni bir dönem başlatacak. Anlaşmanın her iki taraf için de uğurlu olmasını dilerim.” 

Gürcistan Belediye Kalkınma Fonu ile yapılan uzlaşma zarfında Otokar ’ın otobüs modellerinden 117 Sultan LF ve 58 Büyük Kasaba LF, ülkenin 6 öbür şehrinde kullanılacak. Teslimatlarına 2020 yılı içerisinde başlanacak olan araçların yedek parça temini ve eğitimleri de yeniden Otokar firması kadar sağlanacak.

Hakkında admin

Check Also

'Dışkı Nakli' Yaşlanmanın Önüne Geçen Bir İlaç Olabilir

‘Dışkı Nakli’ Yaşlanmanın Önüne Geçen Bir İlaç Olabilir

Farklı üniversitelerde çalışmalarını sürdüren bir grup bilim insanı, yaşlanmayla ilgili oldukça ilginç bir çalışma yaptılar. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir