Anasayfa / Genel / Orijinalinden Farksız, Rus Yapımı Mercedes-Benz G63 6×6

Orijinalinden Farksız, Rus Yapımı Mercedes-Benz G63 6×6

Mercedes-Benz’in duruşuyla trafikteki öteki araçlara nefret edilen şey veren G serisine, Rusya kadar yeni bir soluk kazandırıldı. AMG G63’e bir çift tekerlek eklenerek oluşturulan askeri görünümlü Mercedes-Benz G63 AMG 6×6, bu şekilde bütün anlamıyla bir off-road aracına dönüştü. Gelin kıyamet senaryosundan fırlamış gibi gözüken bu canavarı daha yakından inceleyelim.

6×6’nın büyüklüğünün fiyatına yansıdığını açık açık söyleyebiliriz. 859 bin eurodan da satıldığını gördüğümüz vasıta aslına bakarsanız Rusya’da fazla daha uyguna satılıyor. Rusya’da G63 6×6’nın bu özel versiyonu 7,5 milyon Rus rublesinden yani 108 bin dolar civarından muadillerine göre oldukça yerinde bir fiyatla satışa çıktı.

6×6’nın içinde yer alan V8 motor, 296 beygir gücü üretiyor:

6x6 Mercedes

6 tekerlekli Rus üretimi vasıta, 2002 G500 gövdesine dayanmasına karşın yıllar sonradan satılan orijinal 6×6 ile adeta aynı gözüküyor. Fotoğraflarda görünen 6×6, orijinal araçla orantılı olarak benzer durumda ve listelemede geçit köprülerinin, kompresörün ve otomatik pompaların araçta mevcut olduğu kayıtlı.

Bu 6×6 araç, eski bir G500’e dayandığı için modası geçmiş bir kabine sahip fakat satıcı herhangi bir malzemeden üretilmiş tamir edilmiş iç kabini ilave bir vergi karşılığında sipariş edebileceğini söylüyor. Keza herif isterse öbür bir motor ve şanzımanla donatılmış olarak da bu araca kavuşabilir. Bu canavarın içinde yer alan V8 motor, AMG G63 6×6’nın 536 beygir gücü üreten V8 çift turbo motorundan çok daha az olan 296 beygir gücü üretiyor.

Bahsi geçen aracın 4 tondan daha ağır olduğunu göz önüne alırsak bu V8 motor aracın taşıması oldukça baskı olan ağırlığını sürüklemek için çaba edecek diyebiliriz. Bu heybetli 6×6 araç, birçok araba tutkununun ilgisini çekmeyi başarmış durumda.

Hakkında admin

Check Also

Opera Mini, Android’de 500 Milyon İndirmeyi Aştı

Opera Mini, Android’de 500 Milyon İndirmeyi Aştı

Android işletim sistemi oldukça uzun zamandır kullanımda ve ondan öncesine kadar giden çok fazla uygulama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir