Anasayfa / Genel / OPPO, Reno4 Serisi Telefonlarıyla Global Markete Açılmayı Hedefliyor

OPPO, Reno4 Serisi Telefonlarıyla Global Markete Açılmayı Hedefliyor

Geçtiğimiz günlerde bahsettiğimiz OPPO Reno4 serisi telefonlar, geçen hafta Çin ’de satışa sunuldu. Marka, NBTC ’nin paylaştığı verilere bakacak olursak yakın bir zamanda küresel piyasaya açılmayı hedefliyor. 

Ülkemizde zeki telefon piyasasına epeyce uygun fiyatlara giren OPPO, antre ve orta düzey akıllı telefonlarda hoş bir galibiyet yakaladı. Reno4 serisiyle nasıl bir galibiyet yakalayacağını ise önümüzdeki günlerde her zaman birlikte göreceğiz. 

OPPO, Reno4 serisi telefonlarını öteki ülkelerde de satışa çıkarmayı hedefliyor. 

opporeno4nbtc

NBTC ’nin, yukarıda paylaşılan görseldeki verilerine dayanarak, öteki ülkelerde satışa sunulacak modellerin 4G LTE ile birlikte geleceğini söyleyebiliriz. Aynı bir olayın OPPO Reno3 serisinde de gerçekleştiğini hatırlatalım. Reno3 serisi Çin ’de duyurulduğunda, zeki telefon 5G teknolojisini destekler nitelikteydi. Fakat marka, dış dünyaya açılınca işler birazcık karıştı. 

Her ülkeni 5G teknolojisini destekleyemediğini biliyoruz. Ülkemizde de az önce 5G teknolojisini destekleyen altyapı bulunmadığını ekleyelim. Bunun haberdar Çinli zeki telefon üreticisi, global markete açılırken telefonundaki bağlantı formlarını 4G LTE olarak düzenledi. 

Global markette satışa sunulacak telefonlardaki tek çeşitlilik hücre bilgi bağlantı farklılığı olmayabilir. Düğer ülkelerde satışa sunulacak Reno4 serisi ayrı bir işlemci yapısıyla gelecek gibi gözüküyor. Çin ’de satılan Reno3 5G serisi telefonlar, işlemci olarak MediaTek Dimensity 1000L SoC ’den zorlama alıyordu. Fakat diğer ülkelerde bu konuda Helio P90 SoC seçim edilmişti.   

Öteki pazarlarda 5G teknolojisinin desteklenmediğini göz önünde bulundurursak, bu tarz bir işlemci tercihi bununla beraber telefonun fiyatının da daha düşük olacağını gösteriyor. Bambaşka ülkelerde satışa çıkacak bu telefonda, işlemci ve internet bağlantısı haricen herhangi bir değişiklik olmayacağını varsayım ediyoruz. Tasarımsal olarak yeni Reno4 çizgilerini koruyacak telefonun, çıkış tarihi hakkında az önce bir tanımlama üretilmiş değil.   

Hakkında admin

Check Also

Microsoft'tan Xbox Oyunları İçin Black Friday İndirimi Başladı: İşte İndirime Giren Oyunlar

Microsoft’tan Xbox Oyunları İçin Black Friday İndirimi Başladı: İşte İndirime Giren Oyunlar

Microsoft, Xbox kullanıcıları için Black Friday indirim kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında birçok oyun indirime girerken …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir