Anasayfa / Genel / OPPO Arayüzü ColorOS ’u Geliştirmenin Ne Kadar Sürdüğü Açıklandı

OPPO Arayüzü ColorOS ’u Geliştirmenin Ne Kadar Sürdüğü Açıklandı

Günümüzde adeta her akıllı telefon üreticisi bununla beraber kendi kullanıcı arayüzlerini de Android işletim sistemi tabanıyla tasarlıyorlar. Bu kullanıcı arayüzleri, bir nevi şirketlerin imzaları olarak da ödev alıyor. Kullanıcılar, arayüzden ne dek hoşnut kalırsa şirketin başarısı da benzer oranda artıyor.

Her geçen gün yükselen bir akıllı telefon üreticisi olan OPPO da kendi kullanıcı arayüzü ColorOS ile biliniyor. Şirketin arayüzü, geçen aylarla birlikte daha da özgün ve kullanıcı dostu olmaya devam ediyor. Peki ColorOS geliştirilirken nasıl süreçlerden geçiliyor? ColorOS ’un başındaki ad olan Manoj Kumar, Indian Express ’le yaptığı röportajda bu ColorOS hakkında bazı soruları cevaplandırdı.

ColorOS hakkında merak edilenler:

coloros

ColorOS hakkında sorulan soruları yanıtlayan Manoj Kumar, arayüz hakkında bir takım acayip detayları da açıkladı. Manoj, ColorOS topluluğundan gelen geri dönüşleri tekrar tekrar gözden geçirdiklerini, bu geri dönüşlere göre de yeni özellikler üstüne çalıştıklarını belirtti.

Natürel özellikler geliştirildiğinde anında bütün kullanıcılara yayınlanmıyor. Manoj ’a tarafından OPPO ’nun bünyesinde ayrıntılı bir şekilde trend analizi yapan birkaç takım mevcut. Bu takım, yeni özellik herkesle paylaşılmadan önce özelliğin kullanıcılar kadar sevilip sevilmeyeceğini, kullanılıp kullanılmayacağını araştırıyor.

coloros

Manoj Kumar, OPPO ’nun Hindistan ’daki araştırma ve geliştirme merkezinde 300 ’den pozitif çalışanı olduğunu söyledi. Manoj, yeni bir ColorOS versiyonunun geliştirilmesinin ortalama olarak 4 ila 6 ay arası sürdüğünü de açıkladı. Hem her bir versiyon üstünde çoğu öbür ekibin de çalıştığını ekledi.

ColorOS ’un başındaki isim, arayüz hakkında en fazla edilen şikayetlerden birine de cevap verdi: arayüz içindeki reklamlar. Manoj ’a kadar Android ve Google bir reklam platformuna sahipler fakat bu platformu gerekli tutmuyorlar. Yani reklamlar basit bir şekilde devre dışı bırakılabiliyor. Manoj, bir kullanıcının istediği vakit reklamları devre dışı bırakabileceğini de zaten açıklamasında belirtti.

Hakkında admin

Check Also

Apple, iPhone 12 ve iPhone 12 Pro'yu Türkiye'de Ön Siparişe Açtı (Kaç TL?)

Apple, iPhone 12 ve iPhone 12 Pro’yu Türkiye’de Ön Siparişe Açtı (Kaç TL?)

Apple’ın geçtiğimiz günlerde Türkiye fiyatlarını açıkladığı iPhone 12 serisinden iki model ön siparişe açıldı. iPhone …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir