Anasayfa / Genel / Opera ’nın Oyunculara Özel Tarayıcısı Opera GX ’e Discord Entegrasyonu Dahil Yenilikler Geldi

Opera ’nın Oyunculara Özel Tarayıcısı Opera GX ’e Discord Entegrasyonu Dahil Yenilikler Geldi

Opera ’nın 11 Haziran 2019 ’da E3 konferansında tanıtılan oyun odaklı tarayıcısı Opera GX, her geçen gün gelişmeye devam ediyor. ‘Oyun tarayıcısı ’ olarak tanıttığı yeni Opera GX ile birçok kişinin ilgisini çekmeyi başaran Opera Software, oyunla ilgili yeni özellikleri internet tarayıcısına entegre etti. Bu yeniliklerden ilki, popüler iletişim platformu Discord için oturmuş takviye sunuyor.

Opera, hâlihazırda GX ’in kenar çubuğuna Telegram ve WhatsApp gibi değişik mesajlaşma uygulamalarını eklemenize müsade veriyor. Yeni güncellemeyle birlikteyse kullanıcılar bundan böyle sol daha alçak köşedeki mönü simgesine tıkladıktan daha sonra Discord ’u tarayıcının kenar çubuğuna ekleyebilecekler. Bu arma, Discord ’a seri temas görevi görecek.

Yeni güncellemeyle Opera GX ’e neler eklendi?

Opera GX

Opera, güncellemeyle birlikte GX ’e ‘Hot Tabs Killer ’ adı bahşedilen yeni bir nitelik daha ekledi. Kenar çubuğundan tek bir tıklamayla açılabilen bu nitelik, adından da anlaşılabileceği üzere hangi sekmelerin ve hizmetlerin ne dek RAM, CPU ve bant genişliği kullandığını gösteriyor. Bu Nedenle kullanıcılar, en çok kaynak bitiren sekmeleri hemen tanımlayabilir ve süratli bir şekilde kapatabilirler.

Yeni güncellemenin getirdiği bir diğer özellik, kullanıcılara tarayıcıda açtıkları herhangi bir siteyi karanlık moda baskı seçeneği sunuyor. resmi olarak karanlık mod desteğine sahip olmayan siteleri bile karanlık moda girmeye zorlayan bu yeni özellik, tarayıcının sağ üst köşesindeki ‘Ayarlar ’ menüsünden aktif hâle getirilebiliyor. Bu noktada Opera, bütün siteleri karanlık modda görüntüleyebilmenize imkân veren özelliğin hemen şimdi beta aşamasında olduğunu söylüyor. böylece kullanıcıların, özelliği kullanırken sorunlarla karşılaşabileceğini unutmamaları gerekiyor.

Opera GX ’i yaklaşık bir sene önce piyasaya süren Opera Software, tarayıcının birincil yılında yeni özelliklerin yanı sıra kullanıcı sayılarını da açıkladı. Yapılan açıklamaya kadar Opera GX, ayda 3,5 milyon etkin kullanıcı göre kullanılıyor.

Hakkında admin

Check Also

Sosyal Medyadaki ‘Trendyol’dan Kart Bilgileri Çalındı’ İddialarına Trendyol’dan Cevap

Sosyal Medyadaki ‘Trendyol’dan Kart Bilgileri Çalındı’ İddialarına Trendyol’dan Cevap

Ülkemizdeki sosyal medya kullanıcıları, birkaç saattir Trendyol ile ilgili bir meseleyi konuşuyorlar. İddialara göre Trendyol, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir