Anasayfa / Genel / OnePlus’ın Bütçe Dostu Akıllı Telefonunun İsmi Hakkında Bir İpucu Ortaya Çıktı

OnePlus’ın Bütçe Dostu Akıllı Telefonunun İsmi Hakkında Bir İpucu Ortaya Çıktı

Aylar süren söylentilerin arkasından Hong Kong merkezli zeki telefon üreticisi OnePlus nihayet yakın zamanda bütçe dostu bir zeki telefon serisini piyasaya süreceğini doğruladı. Medyaya ve kamuoyuna yapılan duyuruda OnePlus CEO’su Pete Lau, ‘yeni ve daha bütçe dostu bir akıllı telefon mahsul gamı’ sunacaklarını söyledi. Lau, yeni akıllı telefonun ismine dair bir bilgi vermese de OnePlus’ın Instagram’da oluşturduğu yeni bir sayfa çok önemli bir ipucu veriyor.

‘OnePlusLiteZThings’ adı bahşedilen yeni sayfaya bakılırsa OnePlus’ın yeni bütçe dostu zeki telefonunun adı OnePlus Lite Z olacak. Birkaç saat öncesine dek OnePlus Lite Z’nin adının OnePlus Z veya OnePlus Nord olması bekleniyordu. Tüm bunlara karşın ‘Nord‘ sözcüğünün yakında çıkacak akıllı telefon serisiyle bağlantısı olduğu düşünülüyor. Yeni cihaz hakkında az önce detaylı bilgimiz bulunmasa da OnePlus’ın önümüzdeki günlerde cihazın tanıtım çalışmalarına başlayacağını tahmin ediyoruz.

Yeni telefon önce Avrupa ve Hindistan’da satışa sunulacak:

OnePlus

Şirket, bütçeye uygun zeki telefon serisinin başlangıçta Avrupa ve Hindistan’da satışa sunulacağını, sonrasındaysa Kuzey Amerika’ya dürüst satışların genişleyeceğini belirtiyor. Yeniden bir tanıtım görseline bakacak olursak OnePlus, şifreli bir biçimde OnePlus Lite Z’nin Hindistan’da temmuz ayında satışa sunulacağını söylüyor. Daha önceki söylentilere kadar telefonun 10 Temmuz’da piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Şimdiye kadar meydana çıkan söylentilerden elde ettiğimiz bilgilere tarafından OnePlus Lite Z, 90 Hz yenileme hızına sahip AMOLED ekranla gelecek. Telefonun işlemcisinin Snapdragon 765G SoC olacağı ve 5G’yi destekleyeceği de söylentiler arasında. OnePlus Lite Z’nin başlıca kamerası 64 MP olan bir dörtlü kamera dizilimiyle kullanıcılara sunulacağı da belirtiliyor. Bütçe dostu bir telefon olarak OnePlus Lite Z’nin kablosuz sorumluluk edilme özelliğiyle gelmesi beklenmiyor. Son olarak telefonun 4.000 mAh bataryaya sahip olacağı ve Warp Charge 30T süratli şarjı destekleyeceği söyleniyor.

OnePlus

Daha birkaç saat önce OnePlus’ın paylaşımını takiben şirketin CEO’su Pete Lau, OnePlus’tan yeni bir şeyin yolda olduğunu belirttiği bir paylaşım yapmıştı. Lau, #NewBeginnings (yeni başlangıçlar) etiketiyle yaptığı paylaşımında şirket için ‘yeni bir başlangıca’ sinyâl etmişti. Hem CEO, bir görselde OnePlus logosunun mavi renkli bir versiyonunu paylaşmıştı. Aslına bakılırsa mavi renkli logo, telefonun kuzey temalı Nord adıyla da eşleşiyordu.

Hakkında admin

Check Also

Amazon'un Bulut Tabanlı Oyun Sistemi Luna Erken Erişime Açıldı

Amazon’un Bulut Tabanlı Oyun Sistemi Luna Erken Erişime Açıldı

Amazon, geçtiğimiz haftalarda bulut oyun hizmeti Luna’yı duyurmuştu. Şirketin bulut oyun sistemi, Google Stadia, Xbox …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir