Anasayfa / Genel / OnePlus, Yayınladığı OxygenOS Beta Sayısını Düşürdüğünü Açıkladı

OnePlus, Yayınladığı OxygenOS Beta Sayısını Düşürdüğünü Açıkladı

Son yıllarda ürettiği zeki cihazlarla pazarda yakaladığı çıkışı verdiği yazılım desteğiyle pekiştiren OnePlus, yeni bir karar aldı. OxygenOS isimli arayüzünü ilerletmek için kullanıcılarıyla karşılıklı araştırmalar yürüterek değişik etkinlikler zeka düzenleyen şirket, OxygenOS için yeni bir yayınlama politikasına geçeceğini duyurdu. Şirketin açıklamasına tarafından son 4 senedir tekrar tekrar yayınlanan ve fazla artı kullanıcı geri bildirimi bölge OxygenOS ’un açık beta ve kapalı beta sürümleri için yeni bir takvim kullanılacak.

OnePlus, verdiği bu kararın söz konusu yapıları daha kararlı hâle getirmek için alındığını iletiyor ve bundan sonraki süreçte OxygenOS ’un kapalı beta sürümlerinin ayda 4 ’deri 2 ’ye düşürüldüğünü sözlerine ekliyor. Buna ilave olarak OnePlus 8 serisi için kapalı beta programının fazla yakında başlayacak olduğu bilgisi de kullanıcılarla paylaşılıyor.

Açık beta sayısı da azaltıldı:

oneplus

OnePlus ’ın yaptığı yeni tasarlama yalnızca kapalı beta sürümü için geçerli değil. Şirket, bununla birlikte ayda 2 defa gönderilen açık beta sürümünün ayda 1 ’e düşürüldüğü bilgisini de paylaşmış durumda. Şirketin genelde geçeceği bu yeni uygulamanın amacının, laf konusu yapıların halka açık oldukları için daha kararlı hâle getirilmesi olduğunun altı çiziliyor. Bunların dışarıya OnePlus ’ın kararlı güncellemeleri yayınlama süresinde herhangi bir değişim yapmadığını eklemekte menfaat var.

OxygenOS işletim sistemine en son getirilen yeniliklerin çift kanallı ağ hızlandırıcı, geliştirilmiş hareket kısa yolları, reel zamanlı arkadaki planlar, koyu tema, canlı altyazılar, Alexa adlı zeki yardımcı gibi şeyler olduğu biliniyor. Kullanıcıları oldukça memnun eden bu yeniliklerin her yeni sürümde farklı özellikler eklenerek geliştirildiği de artık aşina bir şey. OnePlus ’ın betalarla ilgili getirdiği bu yeni uygulamanın ne stil geri bildirimler alacağını ve şirketin kullanıcılarını memnun etmeyi başarıp başaramayacağını önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Hakkında admin

Check Also

Enes Batur, 2 Yıl Önce Spor Otomobiliyle Kaza Yapanlarla Dalga Geçmiş

Enes Batur, 2 Yıl Önce Spor Otomobiliyle Kaza Yapanlarla Dalga Geçmiş

Geçtiğimiz günlerde seyir halindeyken oldukça tehlikeli bir kaza geçiren ve deyim yerindeyse ölümden dönen Enes …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir