Anasayfa / Genel / OnePlus, Adına Özel Telefonlar Ürettiği McLaren ile Ortaklığını Sonlandırdı

OnePlus, Adına Özel Telefonlar Ürettiği McLaren ile Ortaklığını Sonlandırdı

2018 yılında başlayan OnePlus ve McLaren şirketleri arasındaki ortaklık son buldu. İngiliz otomobil üreticisi McLaren, bir yorumlama yaparak OnePlus ile olan ortaklığın planlanan sona ulaştığını aktardı. Bu haberle birlikte ortaklıktan doğan akıllı telefonların da bir daha gelmeyecek olduğu kesinleşti. McLaren, konuyla ilgili yaptığı duyuruda “2018 yılında bu ortaklığın başlamasından bu yanlamasına, OnePlus destekleyici ve kıymetli bir karşılıklı oldu” ifadelerini kullandı. Şirket, keza eski ortaklarına iyi dilekler sundu ve gelecekte çok iyi işlerde her yerde bir arada olabilmeyi umduklarını dile getirdi.

OnePlus ve McLaren ortaklığı tasarım olarak oldukça hayran eden zeki telefonları ortaya çıkarmış ve kullanıcılar göre iltifat almayı başarmıştı. Şirketler kadar özgün tasarımlar olarak adlandırılan modeller, yüksek seviye özellikleri ve fiyat etiketleriyle de dikkat çekmişti. Geçen yıl duyurulan OnePlus 7T Pro McLaren Edition, 12 GB RAM seçeneğiyle bir önceki sene tanıtılan OnePlus 6T ’yi geçmeyi başarmıştı.

‘İyi ve düzenli bir ortaklıktı’

oneplus mclaren

Bunların yanı sıra bu ortaklık, bu yıl OnePlus ’ın CES 2020 ’de sergilediği Concept One akıllı telefonunun bir takım özellikleri için de ilham kaynağı oldu. Cihazın arkadaki kısmına eklenen dikişli deriye ilave olarak kullanılan gelişmiş kamera teknolojisinin de McLaren ’dan ilham alınarak geliştirdiği söylendi. Bu iyi ortaklık hakkındaki bitiş söylentileri doğrusu bir zaman önce duyulmaya başlanmıştı. Geçen hafta McLaren ’ın internet sitesinde yer alan ortaklar listesinden OnePlus logosunun kaldırılması, söylentinin doğruluğu hakkında ipuçları vermişti.

Ortaklığın sona erdiğinin duyurulmasıyla beraber gözler OnePlus ’ın oluşturacağı açıklamalara çevrildi. Şirketten hemen şimdi konuyla ilgili bir devlete ait yorumlama gelmemiş olsa da teknoloji tutkunları bu senenin sonuna dürüst duyurulması beklenen OnePlus 8T modelinin akıbetini oldukça merak ediyor ve cihazın son kere McLaren Edition olarak çıkıp çıkmayacağı az önce gizemini koruyor.

Hakkında admin

Check Also

Sosyal Medyadaki ‘Trendyol’dan Kart Bilgileri Çalındı’ İddialarına Trendyol’dan Cevap

Sosyal Medyadaki ‘Trendyol’dan Kart Bilgileri Çalındı’ İddialarına Trendyol’dan Cevap

Ülkemizdeki sosyal medya kullanıcıları, birkaç saattir Trendyol ile ilgili bir meseleyi konuşuyorlar. İddialara göre Trendyol, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir