Anasayfa / Genel / OnePlus 8T, 65 W Hızlı Şarj Desteğine Sahip Olabilir

OnePlus 8T, 65 W Hızlı Şarj Desteğine Sahip Olabilir

Hong Kong merkezli zeki telefon üreticisi OnePlus, geçtiğimiz nisan ayında OnePlus 8 serisini çıkarmıştı. OnePlus 8 serisi akıllı telefonlarda 30 W seri sorumluluk desteğinin yanına 30 W kablosuz sıkıntı desteği de yer alıyordu. Ortaya çıkan bilgilere göre OnePlus 8T ile birlikte bunlar 65 W ’a dek çıkacak.

Birkaç gün önce OnePlus, yayınlanışının birincil gününden itibaren Android 11 Beta ’yı OnePlus 8 serisi kullanıcılarına sunduğunu duyurmuştu. Bir Twitter kullanıcısı ise teçhizat testleri için bütün OnePlus cihazlarında yüklü olan “Engineering” modunun içerisinde epeyce kayda değer bir noktayı yakaladı.

65 W hızlı sıkıntı

oneplus 8 serisi

Söz konusu bu uygulamanın içerisinde 65 W hızlı şarjdan bahsediliyor oysa bu da OnePlus ’ın bir prototip deneme ettiği anlamına gelebilir. Keza bu veri, TUV Rheinland sertifikasyon tarafından sertifikalandırılan OnePlus 65 W çok miktar cihazına da göze çarpan ediyor.

Bu uygulama kullanıcılar göre kolay görülebilir olmasa da geliştiriciler ve teknoloji tutkunlarını detayları kurcalamaktan alıkoyamıyor. Tabii ortaya çıkan tüm bu bilgiler, OnePlus ’ın bu özelliğini OnePlus 8T ’de de sunabileceğini gösteriyor. Şirket, benzer bir patikayı OnePlus 6T McLaren Edition ’daki Warp Charge 30T ’te de izlemişti.

super vooc

65 W şarj, zeki telefon dünyası için yepyeni bir özellik sayılmaz. OnePlus ’ın kardeş markası olan OPPO, bu özelliği geçmişte duyurmuştu. 10 V 6,5 A çok miktar metodunu kullanan 65 W Super VOOC 2.0, şu lahza için mobil cihazlardaki en hızlı yük çözümü noktasında duruyor.

OnePlus ’ın benzer kaynakları ve tesisleri paylaşıyor olması nedeniyle bu teknolojiyi kendi cihazlarına uyarlaması çok da büyük bir sürpriz olmaz. Fakat bu dek hızlı bir teknolojinin fazla ısınmaya ve uzun vadede bataryanın kalitesinin düşmesine sebep olacağına dair endişeler bulunuyor. OPPO, çift hücresel batarya teknolojisini kullanarak bu sorunun üstesinden gelmişti, dolayısıyla OnePlus da aynı bir taktik izleyebilir.

hızlı şarj

Bütün bunlara ek olarak uygulamanın içerisinde ‘Ice Blue‘ kelimesine de rastlandı. Bu da OnePlus 8 serisinin yeni bir renk varyantına kavuşacağı anlamına geliyor ama hangi modelin bu varyanta sahip olacağı demin bilinmiyor.

Hakkında admin

Check Also

Sosyal Medya Şirketlerine Temsilcilik Açmaları İçin Tanınan Süre 2 Kasım'da Sona Eriyor

Sosyal Medya Şirketlerine Temsilcilik Açmaları İçin Tanınan Süre 2 Kasım’da Sona Eriyor

Geçtiğimiz temmuz ayında Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren sosyal medya yasası kapsamında Türkiye’de günlük erişimi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir