Anasayfa / Genel / OnePlus 8 Pro’nun Beklentilerin Aşağı Kalan DxOmark Puanı Kesin Oldu

OnePlus 8 Pro’nun Beklentilerin Aşağı Kalan DxOmark Puanı Kesin Oldu

2020’nin en favori amiral gemilerinden birisi olan OnePlus 8 Pro, nisan ayında tanıtılmıştı. OnePlus’ın amiral gemisi serisinin en güçlü üyesi, donanımının yanı sıra kamera tarafında da üstün performans vadediyordu. Vaatlerin gerçeği karşılayıp karşılamadığını gösteren OnePlus 8 Pro’nun DxOMark puanı belirli oldu.

OnePlus 8 Pro’nun arka kamerasının DxOMark’ta zirveye oynaması bekleniyordu, oysa sonuçlar beklenildiği gibi olmadı. Telefon, piyasadaki en iyi kameralara sahip olmasa da, Samsung Galaxy S20+, iPhone 11 Pro Max ve Huawei Mate 30 Pro gibi önemli rakipleriyle benzer bir performanslar ortaya koydu.

OnePlus 8 Pro DxOmark puanı

oneplus 8 pro dxomark

OnePlus 8 Pro’nun arkadaki kamerası, DxOmark’tan toplamda 119 puan alarak bütün zeki telefonlar aralarında 10. sıraya yerleşti. Telefon, resim tarafında 126 puan, video kalitesi tarafında ise 103 puana ulaşmayı başardı. OnePlus 8 Pro, fotoğraf kalitesinde Samsung Galaxy S20+, iPhone 11 Pro Max gibi rakiplerini yakalamayı başarırken, Mate 30 Pro’nun bir adım peşinde kaldı. Video tarafında çok daha iyi bir performans sergileyen cihaz, Samsung Galaxy S20 Ultra’yı bile geride bıraktı.

oneplus 8 pro fotoğraf örneği

OnePlus 8 Pro, resim tarafında yüksek ayrıntı, düşük şamata ve içten pozlama gibi avantajlara sahip. Ultra geniş açılı çekimlerde güzel renk ve ayrıntı yakalamayı başaran telefon, süratli ve içten otomatik odaklamasıyla pozitif puan aldı. Diğer yandan dışında yapılan çekimlerde beyaz dengesinde bekleneni veremedi. Ultra geniş açıda ve özellikle gece çekimlerinde pozlama yetkisiz kalırken ve yüksek şamata seviyesi gözlemlendi.

oneplus 8 pro, gece çekimi

Video tarafında daha parlak bir karneye sahip olan OnePlus 8 Pro, pozlama ve geniş enerjik aralıkta etkileyici sonuçlar elde etti. Renkleri içten ve göze güzel şekilde elde eden telefon, ayrıntıları korudu ve bakış sabitlemede bekleneni verdi. Otomatik netlemede kararsızlıklar ve HDR sahnelerinde gölge pozlamasının birazcık düşük olması ise eksiler olarak göze çarptı.

OnePlus 8 Pro ile çekilen bir video örneği

OnePlus 8 Pro’nun dörtlü kamera kurulumu 48 MP asıl algılayıcı, 48 MP ultra geniş açı sensörü, 8 MP telefoto sensör ve 5 MP’lik kameradan oluşuyor. Cihazın ultra geniş açı kamerasının görüş alanı 120 dereceyken, telefonda 3x hibrit ve 30x dijital yakınlaştırma özellikleri de destekleniyor.

OnePlus’ın yeni amiral gemisinin eski modelle karşılaştırıldığında gelişme kaydettiği görülüyor. OnePlus 7T Pro, DxOmark’ta toplam 114 puana ulaşırken, resim için 122 puan, video için 96 puan almıştı.

Hakkında admin

Check Also

Pixel 5 Kullanıcıları, Ekran Panelinin Ana Gövdeden Ayrıldığını Söylüyor

Pixel 5 Kullanıcıları, Ekran Panelinin Ana Gövdeden Ayrıldığını Söylüyor

ABD merkezli arama devi Google, son yıllarda akıllı telefon sektöründe de boy göstermeye başladı. Piyasaya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir