Anasayfa / Genel / ‘O Paraya Direkt Araba Alırım ’ Dedirten Bugatti Tasarımlı Saat

‘O Paraya Direkt Araba Alırım ’ Dedirten Bugatti Tasarımlı Saat

Üst seviye saatleriyle meşhur olan saat üreticisi Jacob & Co, spor araba üretici Bugatti ile yeniden bir araya geldi. Bu sefer bir araya gelmelerinin amacıysa ortaya fantastik bir saat koymaktı. Twin Turbo Furious 300+ adındaki bu kol saati, Bugatti Chiron Super Sport 300+ süper arabasından esinlenerek oluşturuldu. 

Önceki Twin Turbo Furious kol saatinin temellerinde tasarlanan bu saat gerek tasarımı gerekse dayanıklılığı ile epeyce kaliteli bir yapım gibi gözüküyor. Geçtiğimiz yıllarda Bugiatti Chiron Super Sport 300+, dünyanın yapılmış en süratli arabası olarak rekorlar kitabına adını yazdırmıştı. 490 km/sa hızıyla rekoru kıran süper araba, adını hazılara kazıdı. 

Twin Turbo Furious 300+, Bugatti Veyron Chiron ’dan esinlerek tasarlandı 

bugattichiron

Twin Turbo Furious 300+ ’ün kasası Chiron ’dan esinlenerek karbon fiber olarak tasarlandı. 57 mm ’lik titanyum ve siyah safir kasaya ‘daha hızlı ’ yazılmış şerit detayları eklenmiş gözüküyor. Saatin ön ve arkadaki tarafında ise yansıma önleyici safir kristaller kullanılmış. Bu milyon liralık saatin içi, yerçekimi etkilerini azaltmak için özel olarak tasarlanmış. Elinizi sallama suretiyle kurulan saat tiplerinden olan Twin Turbo Furious 300+, bünyesinde 832 parça bulunduruyor. Saat 21.600 vbh (30 Hz) frekansında çalışıyor ve 500 saatlik zorlama rezervine sahip. 

Dudak uçuklatan fiyatıyla dikkat çeken saatte, dakika ve saat gösterimi haricen bir özellik daha mevcut. Saatin içine entegre bir şekilde yer alan kronograf, size ondalık bir dakika tekrarlayıcı özelliği sunuyor. Kendine özel bir düğmesi bulunan bu özellik, tasarımının bir pek zorlama olmasının yanına size dakikaları bildiriyor ve güvenlik için mekanik bir korumaya sahip.  

Sınırlı sayıda üretilen Twin Turbo Furious 300+ ’ın fiyatıysa tam 580.000 dolar. Bu fiyatın vergileri hesaba katmadığımızda güncel kur üstünde nerdeyse 4 milyon TL olduğunu ekleyelim. O paraya ben otomobil alırım aramak yerine, ben o paraya kaç tane otomobil alırım diyebilirsiniz. 

Hakkında admin

Check Also

Steam Sonbahar İndirimi Başladı: Sağlam İndirime Giren 10 Oyun

Steam Sonbahar İndirimi Başladı: Sağlam İndirime Giren 10 Oyun

Steam’in her sene düzenli olarak yaptığı indirimler, ülkemiz dahil tüm dünyada ilgiyle takip ediliyor. PC …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir