Anasayfa / Genel / NVIDIA, VALORANT ve Minecraft Dungeons İçin Optimize Edilen Game Ready Sürücüsünü Yayınladı

NVIDIA, VALORANT ve Minecraft Dungeons İçin Optimize Edilen Game Ready Sürücüsünü Yayınladı

NVIDIA, ekran kartları için yayınladığı Game Ready sürücülerine bir yenisi daha ekledi. Sürücülerin, oyunların üstünde yaptığı iyileştirmeler, oyun tutkunlarını rahatlatan olayların başında geliyor. Bu sürücüler, oyunun görünüm hatalarını iyileştirmekten tutun bilgisayarınızın oyunu çalıştırırken yaşadığı performans sıkıntılarını gidermeye kadar birçok şeye asistan olan etkenlerden biridir. 

Yeni yayınlanan Game Ready v446.14, 2 Haziran ’da resmen yayınlanacak olan VALORANT; hâlihazırda oynamaya hazırlanmış olan Minecraft Dungeons ve Amazon’un yeni oyunu Crucible için de iyileştirmede bulunacak.  

Game Ready v446.14, optimizasyon sorunlarını gidermek için yayınlandı:

game ready

Ek olarak sürücünün yeni versiyonu, VRRS (Variable Rate Supersampling) eklentileri de sunuyor. Downpour Interactive yapımı olan ve Steam ’de erken erişime açılan, birinci kişi askeri nişancı VR oyunu Onward üstünde etki edecek VRRS eklentilerini hepimiz merakla bekliyoruz. Bu hafta çıkmış olan Windows 10 Mayıs 2020 güncellemesini destekleyen Game Ready sürücüsü, yeni güncellenmiş DirectX 12 Ultimate API ile ahenkli çalışıyor fakat üzülerek ayrıntıları ile belirtmek isteriz oysa yeni güncelleme, WDDM 2.7 desteği vermiyor. 

WDDM özet olarak, video oynatma performansını iyileştirmek, gecikmeyi eksilmek ve bazı oyunlar için FPS’yi iyileştirmek için ekipman hızlandırmalı GPU zamanlaması ekler. Bunların yanı sıra çoklu monitörlerde onarım hızlarını iyileştirerek oyunlardaki takılma problemlerini düzeltmeye çalışır. 

Yeni Game Ready sürücüsünde düzeltilen hatalar: 

Maxwell serisi ekran kartlarına sahip dizüstü bilgisayarlarda oyun sırasında ekran kartı kullanımının çok fazla olması sebebiyle pil ömrünün kısalabilmesi ve sıcaklığın artması Birden pozitif oyun açıkken ani kare atlamaları HDR açıkken bir takım oyunların gereğinden daha parlak olması Monster Hunter World Iceborne oyunundaki hatalar Resident Evil 3 Remake (DirectX 12) oyununda bir takım nesnelerin titremesi  F1 2019 oyununun kendi kendine masaüstüne dönmesi Gölgeler için kullanılan önbelleğin bir başvuru formu başlatıldığında temizlenmemesi GeForce GTX 1650 ekran kartı sürücüsünün yüklenmeme problemi Corsair iCUE programı ile GeForce Overlay programının çakışması

Hakkında admin

Check Also

DOOM, Bu Sefer de Minecraft Koyunları Üstünde Oynandı [Video]

DOOM, Bu Sefer de Minecraft Koyunları Üstünde Oynandı [Video]

İlk olarak 2011 yılında PC’ye çıkan ve daha sonra yakaladığı devasa popülarite sayesinde neredeyse oyun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir