Anasayfa / Genel / NVIDIA RTX 3000 Serisinde Yer Alacak 3 Ekran Kartının Özellikleri Ortaya Çıktı

NVIDIA RTX 3000 Serisinde Yer Alacak 3 Ekran Kartının Özellikleri Ortaya Çıktı

Günümüzde ekran kartı piyasasının lideri olarak görülen NVIDIA, yepyeni teknolojilerle bürünmüş yeni RTX ekran kartı serisini yakın bir zamanda tanıtacak. Şirketin RTX 3000 ismiyle çıkacak yeni serisi, bugüne değin ortaya atılan iddialara göre müthiş bir performans sunmaya hazırlanıyor.

NVIDIA ’nın RTX 3000 serisi hakkında bir iddia da geçtiğimiz günlerde Twitter üzerinden KatCorgi isimli bir kullanıcı göre paylaşıldı. KatCorgi, NVIDIA ’nın yeni ekran kartı serisinde bulunacak 3 ekran kartının cazibeli detaylarına paylaştığı tweette yer verdi.

Yeni RTX serisi tam bir canavara olacak:

nvidia

KatCorgi, tweetinde RTX 3000 serisinde yer alacak TITAN RTX, GeForce RTX 3090 ve GeForce RTX 3080 ekran kartlarının ekipman özelliklerini söyledi. Paylaşıma göre seride yer alacak TITAN RTX, her serinin TITAN ’ı gibi bu serinin de canavarı olacak. Ekran kartı, 19 Gbps hıza sahip 24 GB GDDR6X bellekle gelecek.

öte taraftan serinin amiral gemisi olacak NVIDIA GeForce RTX 3090, TITAN ’dan daha yüksek bir hafıza hızına sahip olacak. GeForce RTX 3090, 21 Gbps hızda 12 GB ’lık GDDR6X bellekle bizi karşılayacak. GeForce RTX 3080 ’se 19 Gbps hızlı 10 GB GDDR6 bellekle müşteri bulacak.

nvidia

Yeni Ampere mimarisine sahip olacak GeForce RTX 3090, bugüne değin söylenenlere kadar 5248 CUDA çekirdeğine sahip olacak. Serinin canavarı olacağını söylediğimiz TITAN RTX ’teyse CUDA çekirdeği sayısı RTX 3090 ’a kadar pozitif bir farka sahip olmayacak. TITAN RTX, 5376 CUDA çekirdeğiyle gelecek.

NVIDIA ’nın yeni RTX ekran kartı serisi hakkında günümüzde belirlenmiş diyebileceğimiz bir bilgiye sahip değiliz. aynı zamanda ekran kartlarının ne zaman karşımıza çıkacağını da kesinkes bilmiyoruz. Ama ortaya çıkan bir takım bilgilere kadar yeni RTX serisi, eylül ayında NVIDIA göre tanıtılacak ve satışa çıkacak.

Hakkında admin

Check Also

Sosyal Medya Şirketlerine Temsilcilik Açmaları İçin Tanınan Süre 2 Kasım'da Sona Eriyor

Sosyal Medya Şirketlerine Temsilcilik Açmaları İçin Tanınan Süre 2 Kasım’da Sona Eriyor

Geçtiğimiz temmuz ayında Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren sosyal medya yasası kapsamında Türkiye’de günlük erişimi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir