Anasayfa / Genel / NVIDIA ’nın Ampere Kullanan GeForce RTX 30 Serisi Eylülde Satışa Çıkıyor

NVIDIA ’nın Ampere Kullanan GeForce RTX 30 Serisi Eylülde Satışa Çıkıyor

Yeni konsolların gelişiyle birlikte bilgisayarlar da kendilerini gelişmeye zorlayacaktır. Üst düzey GeForce kartlar da bu gelişimin son örnekleri olacak ve bilgisayarlarda yapılacak çalışmalarda grafik işlemci ihtiyacını karşılayacak.

Igor ’s Lab ’ın NVIDIA içindeki kaynaklarına ve firmanın geçmiş yıllardaki takvimlerine dayanarak yaptığı tahminlere tarafından yeni Geforce RTX 30XX serisi takriben 3 ay sonra resmi olarak satışa çıkacak. İlk gelen modeller ise RTX 3090 ve RTX 3080 olacak.

Hızlı imal ağustosta başlıyor

nvidia

Rapora tarafından NVIDIA, iki yeni Ampere destekli GeForce grafik kartının üretimine yakın zamanda başlayacak. Bahsei geçen kartlar olan GeForce RTX 3090 ve GeForce RTX 3080 ’in özellikleri hakkında spekülasyonlar olsa da her iki kart da GA102 GPU kullanacak gibi duruyor. Tabii fakat kartların konfigürasyonları epey bambaşka olacak. 

Takvime baktığımızda şu anda DVT yani Tasarım Geçerlilik Testi aşamasında olan cihaz, temmuz ayının ardına kadar çalışan bir örneğe kavuşacak ve EMI testlerine girecek. Imal geçerlilik testlerini de geçmesi halinde ağustos ayında kart üretime girerken BIOS ’u da yayınlanacak. 

Kartın üretiminin peşinde ilk Benchmark sonuçlarını ve medya tanıtım etkinliklerini ise eylül ayında göreceğiz. Böylece tatil sezonu olarak da bilinen dönemde çıkacak yeni oyunlar için gelişmiş bilgisayarlar biriktirmek muhtemel olacak. 

Kartların özellikleri yakında belirli olabilir

nvidia

Yeni kartların üretimlerinin başlamasıyla birlikte bu kartlar hakkında daha pozitif bilgi edinebileceğiz. Muhtemelen kartlar hakkındaki belirli teferruat da belli olacak. Hem kartların ayrı versiyonları da karşımıza çıkacak.

Kartların Founders Edition olarak sunulacak versiyonlarında takriben 150 dolarlık bir soğutma sistemine sahip olacak. Bu sistemde egzotik materyaller ile teknolojik özellikler bir arada yer alacak. 

Kartlardan biri olan RTX 3080, isminden de belirli olduğu üzere RTX 2080 ya da 2080 Ti ’ın yerini alacak. öte taraftan RTX 3090 ise merak uyandırıyor. Firmanın isimlendirmelerinde ’90’ sayısını çift çipe sahip grafik kartlarında kullanıyor. Bu da bu seriye ait cihazların Ti ’lardan daha iyi bir aygıt olduğunu gösteriyor.

Hakkında admin

Check Also

Güney Afrikalı Bilim İnsanlarından Ses Getirecek Proje: Güneş Karartılacak

Güney Afrikalı Bilim İnsanlarından Ses Getirecek Proje: Güneş Karartılacak

Küresel iklim değişikliği tüm dünyayı etkilemeye devam ederken Güney Afrikalı bilim insanları, küresel iklim değişikliğinin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir