Anasayfa / Genel / NVIDIA, DirectX 12 Ultimate İçin Sürücülerini Yayınlayan İlk Firma Oldu

NVIDIA, DirectX 12 Ultimate İçin Sürücülerini Yayınlayan İlk Firma Oldu

NVIDIA ’nın GeForce RTX kartları, ekipman hızlandırmalı ışın izleme gibi öyle fazla teknolojik yeniliğin ilk karşımıza çıktığı kartlar olmuştu. Tabii bu yeniliklerin tam verimle çalışabilmesi için ona uygun şekilde yazılımların da olması gerekiyor.

Microsoft, Windows 10 Mayıs 2020 güncellemesinde DirectX 12 Ultimate için bir API de yayınlamıştı. Bu Nedenle GeForce RTX ’in yeni özellikleri böylece fazla platform için standart hâline gelmişti. 

GeForce Game Ready sürücüleri yayınlandı:

directx 12

NVIDIA ’dan gelen açıklamaya kadar yeni GeForce Game Ready sürücüleri; 2004 ve ardından yapılmış, Windows 10 işletim sisteminde çalışan tüm GeForce RTX ekran kartlarını destekleyecek. 

Yeni sürücü güncellemeleri, Windows 10 Mayıs 2020 güncellemesinde gelen teçhizat hızlandırmalı GPU tasarlama özelliğini de kullanılabilir hâle getirdi. Bu yeni nitelik sayesinde ekran kartının üzerinde bütün kontrolü elde etmek ve video belleği üstünde tam denetim karşılamak olası olabiliyor. Hem bu sürücüler, Vulkan 1.2 için bütün desteğe sahip ilk sürücüler oldu.

Bu Vesile Ile NVIDIA, DirectX 12 Ultimate uyumlu ilk sürücüleri geliştirdiğini söyleyerek rakiplerine de büyük bir fark oldu. Sürücüleri indirmek içinse bu bağlantıya tıklayarak listeye ulaşabilirsiniz.

G-SYNC ahenkli yeni ekranlar geldi:

geforce

Game Ready ve Studio sürücülerine ilave olarak NVIDIA, yeni G-SYNC düzenli ekranlara da yenilerini eklediğini duyurdu. Yeni eklenen cihazlar şunlar:

AOC AG273F1G8R3 ASUS VG27AQL1A Dell S2421HGF Lenovo G24-10 LG 27GN950 LG 32GN50T/32GN500 Samsung 2020 Odyssey G9 Samsung 2020 Odyssey G7 27″ Samsung 2020 Odyssey G7 32″

Bu yeni ekranların eklenmesiyle birlikte, G-SYNC ahenkli monitörlerin sayısı da 98 ’i bulmuş oldu. Fazla yakın zamanda bu cihazların sayısının 100 ’ü aştığını görebiliriz. Yeni teknolojilerle oyunlar fazla daha gerçekçi ve çok daha keyifli olacak gibi gözüküyor.

Hakkında admin

Check Also

DOOM Eternal'ın Game Pass PC Kütüphanesine Geleceği Tarih Belli Oldu

DOOM Eternal’ın Game Pass PC Kütüphanesine Geleceği Tarih Belli Oldu

id Software tarafından geliştirilen ve Bethesda Softworks tarafından bu sene mart ayında yayınlanan DOOM Eternal, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir