Anasayfa / Genel / Nolan’ın Yeni Filmi ‘Tenet’, Yönetmenin En ‘Patlayıcı’ Filmi Olacak (Uçak Bile Patlattı)

Nolan’ın Yeni Filmi ‘Tenet’, Yönetmenin En ‘Patlayıcı’ Filmi Olacak (Uçak Bile Patlattı)

Filmleri arasında Memento, The Prestige, Interstellar, Inception ve Kara Şövalye üçlemesi de bulunan ünlü İngiliz yönetmen Christopher Nolan, yeni filmi ‘Tenet‘ ile birlikte bir defa adından laf ettirmeye hazırlanıyor. Filmlerindeki aksiyon sahneleri ve büyük prodüksiyonlarıyla tanıdık Nolan, yeni filmiyle birlikte tüm bilinenleri bir kere daha daha alçak üstteki etmeye hazırlanıyor.

Büyük bütçeli filmlerle adından laf ettiren Nolan’ın yeni filmi Tenet hakkında bildiklerimiz henüz sınırlı olsa da filmin yayınlanan birincil devlete ait fragmanından gördüklerimiz, Tenet’in yönetmenin en ‘patlayıcı‘ filmi olacağını gösteriyor. Başka şeylerin yanı sıra, fragmanda bir binaya girerek patlayan bir Boeing 747 uçağını görüyoruz. Fragmandan anladığımız kadarıyla filmde casuslar, zaman manipülasyonu ve bazen geriye giden fantastik sahneler görüyoruz.

İşte Christopher Nolan’ın yeni filmi Tenet’in fragmanı:

Filmde patlatılan Boeing 747, herhangi bir özel efekt ya da bilgisayar üretimli görüntüleme (CGI) kullanılmadan, gerçek anlamıyla patlatılmış. Yakın zamanda verdiği bir röportajda Nolan, prodüksiyon açısından bunun en yerinde alternatif olduğunu belirtiyor. Yönetmen bu sahneyi birincil ilk kez tasarlarken uçağın çarpmasını minyatür setlerle ve CGI yardımıyla çekmeyi planlamış ama hakiki bir uçak alıp bu sahneyi kamera önünde çekmenin, minyatür setler kurup bu sahneyi CGI yardımıyla hazırlamaktan daha uygun olacağına karar vermiş.

Yalnızca çarpma ve patlama sahneleri en büyük sorun değil. aynı zamanda aksiyon sahnelerinde bulunan aktörler de bu sahnelerin çekimi sebebiyle oldukça zorlanmış. Filmin yıldızı John David Washington, bir takım zamanlarda yataktan çıkamadığını, bazı haftalarda bu işi bitirmeye gücünün yetmeyeceğini düşündüğünü söylüyor. Washington, ‘Bunun yüzünden öleceğim’ diye düşünüyormuş. 

Tenet

Nolan’a göre Tenet, şimdiye kadarki en aksiyon dolu filmi olacak. Yönetmene göre bu filmi en iyi şekilde deneyimlemek ancak büyük bir perdede muhtemel. COVID-19 pandemisi sebebiyle sinemaların kapanması bu zevkin ertelenmesine neden olabilir. IMAX CEO’su Richard Gelfond, ABD’de Christopher Nolan’dan daha pozitif sinemaların açılması için zorlama yapan biri daha olmadığını belirtiyor. Tenet‘ın daha önce açıklandığı gibi 17 Temmuz ’da vizyona girip giremeyeceği merak konusu olmaya devam ediyor.

Hakkında admin

Check Also

Türk Motosiklet Sürücüsünün Radara Yakalanmamak İçin Bulduğu Çözüm Deşifre Oldu

Türk Motosiklet Sürücüsünün Radara Yakalanmamak İçin Bulduğu Çözüm Deşifre Oldu

Radar sistemleri, hız sınırlarını aşarak hem kendi hem de trafikteki diğer kişilerin hayatlarını tehlikeye atan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir