Anasayfa / Genel / Netgalaksi, Taahütsüz İnternet Tarifelerine Yüzde 30 Zam Yaptı: İşte Yeni Fiyatlar

Netgalaksi, Taahütsüz İnternet Tarifelerine Yüzde 30 Zam Yaptı: İşte Yeni Fiyatlar

Geçtiğimiz günlerde, bir diğer yüksek çabuk ve taahhütsüz internet sağlayıcısı olan TurkNet, taahütsüz tarifelerine ciddi bir zam yapmış ve abonelerin tepkisini çekmişti. Şimdiyse Netgalaksi, tarifelerine zam yaparak abonelerini şoka uğrattı. Şirketin iki gün önce duyurduğu zam haberi, Netgalaksi müşterilerinin isyan etmelerine niçin oldu. Peki Netgalaksi’nin yeni fiyatları ne dek oldu? Dilerseniz derhal bu sorunun cevabına bakalım.

Netgalaksi, müşterilerine sunduğu en popüler paket olan 35 Mbps‘lik paket, iki gün öncesine dek kota ve taahhüt olmadan 60 TL karşılığında satın alınabiliyordu. Kullanıcıların aynı paket için bugünden itibaren ödeyecekleri miktar ise 80 TL olarak emin durumda.

60 TL’ye alabileceğiniz internet hızı bundan böyle yalnızca 8 Mbps

Netgalaksi

Netgalaksi’nin yeni fiyat tarifelerine baktığımız süre, iki gün önce 35 Mbps internet alınabilen fiyata bugün sadece 8 Mbps internet alınabildiği görüyoruz. Oysaki şirket, iki gün öncesine dek 8 Mbps interneti sadece 45 TL’ye veriyordu. Hem 24 Mbps internet hızı alabildiğiniz 55 TL’lik tarife de artık 70 TL‘ye yükselmiş durumda. Fakat tüm bunlara rağmen Netgalaksi’nin zam yapmadığı bir tarifesi de mevcut. Peki bu tarife hangisi dersiniz?

Netgalaksi

Netgalaksi’nin en yüksek paketi olan 75 Mbps hız sunan tarife, zamdan önce 140 TL‘ye satın alınabiliyordu. Netgalaksi’nin yeni fiyat tarifesine baktığımız vakit 75 Mbps hıza sahip internet paketinin hala 140 TL fiyat etiketine sahip olduğunu görüyoruz. Yani şirket, en pahalı paketine zam yapmamış durumda.

Netgalaksi göre yapılan zamlar varsayım edebileceğiniz gibi abonelerin tepkisiyle karşılaştı. Daha da önemlisi bir takım kullanıcılar, son günlerde internet hızlarında gözle görünür bir düşüş yaşandığını bahis ediyorlar. Netgalaksi ise henüz ne zamların gerekçesi ne de internet hızı sorunlarıyla ilgili bir açıklama yapmamış durumda.

Hakkında admin

Check Also

Çin Polisi, 4,2 Milyar Dolar Değerinde Kripto Paraya El Koydu

Çin Polisi, 4,2 Milyar Dolar Değerinde Kripto Paraya El Koydu

Çin’de bugüne kadar 109 kişinin tutuklandığı PlusToken soruşturması geçtiğimiz gün Çinli yetkililerin büyük bir kararına …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir