Anasayfa / Genel / Netflix’in Yeni Komedi Dizisi Space Force, IMDB’de Yaklaşık Olarak Çakıldı

Netflix’in Yeni Komedi Dizisi Space Force, IMDB’de Yaklaşık Olarak Çakıldı

Netflix ’in eleştirel komedisi Space Force, puanlamalarda istediğini yakalayamadı. Üretim, Rotten Tomatoes eleştiri ve puanlama sitesinde %38 gibi düşük bir puanda kaldı. Bir komedi programı için fazlaca fiyatı yüksek olduğu düşünülen yapım, Steve Carell ve The Office ’in yıldızı Greg Daniels gibi isimlere sahip. Dizi için yapılan yorumların başında; dizide yapılan eleştirilerin epeyce yanlış olduğu geliyor.

Space Force hayranlarının birçoğu IMDB‘de yığılmış gibi görünüyor; çünkü 10 üzerinden 6.9 ’luk sınıflandırma ile dizinin en yüksek puan aldığı site burası. Hakkında ise 7000 yorum bulunuyor. İstatiksel olarak Rotten Tomatoes ’ta aldığı %38’den ya da Metacritic‘te aldığı %47’den iyi bir puan. yine de 6.9 ’luk bir alkış oranı da IMDB için epeyce düşük.

Space Force

Space Force ’u öteki Netflix yapımlarının IMDB puanları ile karşılaştıracak olursak, sonuç yeniden o kadar iç açıcı olmuyor. Yapım kendisine ancak 156. sırada yer bulabiliyor. öyle üretim arasından fena bir sonuç değil diye düşünüyorsanız, diziye yapılan maliyet ve oyuncuların şöhreti benzer şeyi düşündürmüyor. Space Force ’un bu sene, Netflix ’in öne çıkan yapımlarından biri olması bekleniyordu. Hatta The Office ’in başarısını yakalaması umuluyordu.  

Peki dizi sahiden bu değin fena mü? Eleştirmenler ve izleyiciler pilot birimün onları hüsrana uğrattığını ve ‘hiç de komik olmadığını ’ söylüyor. İlerleyen bölümleri seyreden izleyiciler, dizinin birazcık toparlandığını söylese de pilot bölüm kötüyse kitleyi yetişmek o kadar de basit olmayacaktır.

Space Force ’un şimdilik beğenilmemiş olması Netflix’in projeyi iptal edip ikinci sezon için onaylama vermeyeceği anlamına gelmiyor. Oyuncuların şöhreti doğruca dizi Netflix ’in Top 10 ’unda yer alıyor; oysa kayda değer olan izleyicilerin ne kadarını izleyebildiği. Dizi tenkit sitelerinde düşük puan alsa da saygın bir kitle göre izlenmesi Netflix için yeterli olacaktır.

Space Force, 29 Mayıs ’ta Netflix Türkiye ’de yayına açıldı. İzleme şansı bulanlar yorumlarda kendini gösterebilir. Dizi için siz ne düşünüyorsunuz?

Hakkında admin

Check Also

SpaceX, Starship Prototipine Burun Konisi ve Kanatçık Taktı

SpaceX, Starship Prototipine Burun Konisi ve Kanatçık Taktı

SpaceX’in Ay’a ve Mars’a verimli ve kolay bir şekilde ulaşmak için geliştirdiği Starship uzay aracı, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir