Anasayfa / Genel / Netflix’in Türkiye’deki ve Dünyadaki Abone Sayısı Belli Oldu

Netflix’in Türkiye’deki ve Dünyadaki Abone Sayısı Belli Oldu

Dünyanın dört bir tarafında etkin olan koronavirüs salgını nedeniyle alınan önlemler insanların evlerine kapanmasına niçin oldu. Evde kalmak zorunda olan millet, dizi ve film platformlarına tekrar tekrar olduğundan daha fazla yöneldi. İnsanların içerik platformlarına yönelimi, doğal olarak platformların beklenenden daha pozitif abone kazanmasına niçin oldu.

Dünyanın en büyük dizi ve film platformu olan Netflix de salgın döneminde beklenenden daha fazla abone kazanmış gibi görünüyor. CompariTech ’in açıkladığı yeni rapora tarafından Netflix, 2020 ’nin ilk çeyreğinde 167 milyon olan abone sayısını, pandemi boyunca 16 milyon artırarak 183 milyon aboneye ulaştı. 

Netflix Türkiye abone sayısı

Nisan ayı itibarıyla 183 milyon aboneye sahip olan Netflix, Türkiye ’de de abone sayısını artırmış durumda. CompariTech ’in açıkladığı rapora kadar Netflix ’in Aralık 2019 ’da Türkiye ’de 1.5 milyon abonesi bulunuyordu. Pandeminin yükseklik yaptığı nisan ayında ise Netflix ’in Türkiye ’deki abone sayısı 1.7 milyonu geçmiş durumda. 

Türkiye ’de 2020’nin birincil üç ayında 200 bin yeni abone şampiyon Netflix, bu dönemde Türkiye ’de tahmini 53 milyon dolar gelir elde etti. Dijital yayınlama platformu, Türkiye ’deki abone sayısını yeni projeleri ve kampanyalarıyla artırmaya devam etmeyi umuyor. Netflix’in 2020 ’nin ikinci çeyreğinin sonunda Türkiye ’deki abone sayısının 1.9 milyon civarına ulaşması bekleniyor.

Hakkında admin

Check Also

Güney Afrikalı Bilim İnsanlarından Ses Getirecek Proje: Güneş Karartılacak

Güney Afrikalı Bilim İnsanlarından Ses Getirecek Proje: Güneş Karartılacak

Küresel iklim değişikliği tüm dünyayı etkilemeye devam ederken Güney Afrikalı bilim insanları, küresel iklim değişikliğinin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir