Anasayfa / Genel / Netflix’e Verdiğiniz Paranın Karşılığını Almanızı Sağlayacak 13 Tüyo

Netflix’e Verdiğiniz Paranın Karşılığını Almanızı Sağlayacak 13 Tüyo

Çevrimiçi dizi ve film izleme platformu olan Netflix ’in kullanıcı sayısı, 2020 yılı itibariyle 180 milyonu aşmış durumda. Netflix, bünyesinde onlarca kategori bulundurmakla beraber yediden yetmişe her yaştan insana da hitap ediyor.

Netflix ’in kendi bünyesinde sunmuş olduğu özellikler bir yandan, tarayıcı üzerinden indirilebilen eklentilerle de Netflix ’de kullanılabilecek bir sürü nitelik mevcut. Bir Twitter kullanıcısı, Netflix kullanıcılarının ödedikleri paranın karşılığını bütün alabilmek adına uygulayabileceği birçok tüyoyu insanlarla paylaştı. Biz de bu tüyolardan yola çıkarak sizler için bir yararlı bir liste oluşturduk. Neşe Saçan okumalar dileriz. 

1. Netflixi arkadaşlarınızla birlikte izleyin: Netflix Party

netflix

Chrome tarayıcınız üzerinden eklenti olarak indirerek Netflix ile entegre edebileceğiniz Netflix Party, arkadaşlarınızla beraber benzer hesap üzerinden senkronize bir şekilde dizi ya da film izlemenize olanak sağlıyor. 

Netflix Party tamamen arkadaşlarınızla benzer anda bir şeyler izlemenin yanı sıra eklentinin sunmuş olduğu sohbet odasını kullanarak izlediğiniz yapım hakkındaki yorumlarınızı ya da düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. 

Netflix Party nasıl kullanılır?

Adım #1: Buraya tıklayın ve ardındaki Netflix Party ’i Chrome ’a Ekle seçeneğine tıklayın. Adım #2: Netflix ’in kendi sitesinde izlemek istediğiniz dizi veya filme tıklayarak sağ üstte yer alan Netflix Party menüsünde Başlangıç the Party seçeneğine tıklayın.  Adım #3: Çıkan linki izlemek istediğiniz arkadaşlarınızla paylaşın.

2. Netflix ’te bulunmayan kategorileri kodlarıyla aratın: 

https://reelgood.com/roulette/netflix

Netflix ülkemize her ne kadar onlarca kategoriyi izleyicileriyle buluştursa da, detaylı bir kategori arayışına girdiğimiz süre yüzlerce film arasından istediğimiz tarzda üretim bulmak zorlaşıyor

Zahmetsizce netflix.com/browse/genre linkinin sonuna diğer bir yazımızda vermiş olduğumuz kodları girerek daha detaylı bir arama gerçekleştirebilir, aradığınız tarzdaki yapımları aynı çatı aşağıda bulabilirsiniz. 

3. Netflix ’te bulunmayan kategorileri ekleyin: Enhancer for Netflix

https://reelgood.com/roulette/netflix

Eğer her seferinde bu kodları bir kenarda tutup teker teker yazmak güç geliyorsa, ücretsiz bir şekilde indireceğiniz eklenti tamamen Netflix ’te bulunmayan kategorileri arama çubuğuna rahatça ekleyebilirsiniz. 

Enhancer for Netflix nasıl kullanılır?

Adım #1: Buraya tıklayarak Enhancer for Netflix, Crunchyroll, etc eklentisini indirin. Adım #2: Netflix ’in kendi sitesini ziyaret edin ve sağ tepede yer alan eklentinin simgesine tıklayarak Netflix ’i etkin edin.  Adım #3: Asıl sayfanın yanına yer alan Simki Browse seçeneğine tıklayarak istediğiniz kategorilere erişebilirsiniz.

4. Yapımların IMDB puanlarını inceleyin

netflix

Bir dizi ya da film izlemek istediğimiz zaman bize rehberlik eden kaynaklardan en önemlileri IMDB ve Rotten Tomatoes oluyor. Bu iki sitede yapımların ayrıca izleyicilerinden ayrıca de eleştirmenlerinden almış olduğu puanları ve yorumları görerek içeriğin kaliteli olup olmadığına rahatça karar verebiliyoruz. 

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz Enhancer for Netflix eklentisi tamamen bununla birlikte Netflix ’te yer alan dizi ve filmlerin keza IMDB keza de Rotten Tomatoes puanlarını görebilmek muhtemel. Bunun için yukarıdaki adımların aynısıı

5. Altyazıları kişiselleştirin:

netflix

Netflix ’te bir şeyler izlerken karşınıza çıkan altyazıları kendi isteğiniz doğrultusunda kişiselleştirmeniz mümkün. Netflix ’in bu özelliğini kullanarak altyazıların fontunu veya boyutunu değiştirebilirsiniz. Aşağı vermiş olduğumuz adımları peşine düşüp takip ederek altyazı görünümünüzü rahatça kişiselleştirebilirsiniz. 

Altyazılar nasıl kişiselleştirilir?

Adım #1: Netflix ’in kendi sitesinde hesap ayarlarına gidin. Adım #2: Kullandığınız profile tıklayarak aşağı çıkan altyazı görünümü değiştir seçeneğine tıklayın. Adım #3: Karşınıza meydana çıkan menüde altyazıyı dilediğiniz gibi kişiselleştirin.

6. Netflix ’e altyazı filtresi ekleyin: Netflix Profanity Filter

netflix

Film veya dizilerde geçen bazı konuşmalar, bilhassa evinizde ufak çocuklar varsa sakıncalı olabilir. Çocuklarınızla ya da aile büyüklerinizle bir şeyler izlerken küfür veya kuvvet içerikli konuşmaların *** biçiminde sansürlemeniz muhtemel. Bunun için tekrar Chrome üzerinde bulunan bir eklentiyi indirmek ve aşağıda verdiğimiz adımları peşine düşüp takip etmek yeterli olacaktır. 

Netflix Profanity Filter nasıl kullanılır?

Adım #1: Buraya tıklayarak Netflix profanity filter eklentisini indirin. Adım #2: Sağ tepede bulunan uzantının simgesine tıklayarak Options menüsüne girin. Adım #3: Sansürlemek istediğiniz kelimeleri şu şekilde w*aptalw* yazın. ,

7. Başlangıç ve bitiş jeneriklerini atlayın: Never Ending Netflix

netflix

Netflix halihazırda jeneriği atla ve bir sonraki bölümü geç seçeneklerini sunsa da eklenti indirerek bu işlemleri beklemeden gerçekleştirebilmek olası. Netflix ’te bu özelliği kullanabilmek için Never Ending Netflix eklentisini indirdikten sonradan aşağı vermiş olduğumuz adımları peşine düşüp takip etmek yeterli olacaktır.

Never Ending Netflix nasıl kullanılır?

Adım #1: Buraya tıklayarak Never Ending Netflix eklentisini indirin. Adım #2: Netflix ’te izlemek istediğiniz filme gidin ve eklentinin simgesine tıklayarak istediğiniz özelliklerin açık olduğuna belli olun. 

8. Netflix ’te ne izleyeceğinize şansınız karar versin: Rulette

netflix

Eğer siz de Netflix ’e girdikten sonradan saatlerce ne izleyeceğine karar veremeyip daha sonra uykusu gelenlerdenseniz, seçme işini birazdan linkini vereceğimiz siteye bırakabilirsiniz.

Web sitesi, sizin belirlediğiniz kategoriye ve IMDB puanına göre içerikler arasında size en uygun olanını buluyor. Buraya tıklayarak rulet sitesine gidebilirsiniz ve kendi kriterlerinizi belirledikten sonradan SPIN seçeneğine tıklayarak aramayı başlatabilirsiniz. 

9. Manzara ayarlarını kişiselleştirin: Video Adjust for Netflix

netflix

Yeniden Chrome üzerinden eklenti kullanarak, Netflix ’te izlediğiniz içeriğin parlaklık ve kontrast gibi birçok görüntü özelliklerini değiştirebilirsiniz. Bunun için aşağı vermiş olduğumuz adımları peşine düşüp takip etmek tatmin edici olacaktır. 

Video Adjust for Netflix nasıl kullanılır?

Adım #1: Buraya tıklayarak Video Adjust for Netflix eklentisine gidin ve Chrome ’a ekle seçeneğine tıklayın. Adım #2: Netflix ’te izlemek istediğiniz içeriğe gidin ve sağ üstte eklentinin simgesine tıklayarak dilediğiniz bakış ayarını yapın.

10. İçeriği aynı anda iki altyazıyla izleyin: NflxMultiSubs

netflix

Chrome ’a indireceğiniz eklenti ile içeriği aynı anda iki altyazıyla izlemeniz muhtemel. Bu eklenti bilhassa tanıdık olmayan dilini geliştirmek isteyen insanların işine doğrusu de yarayabilir.

Eklenti, bununla birlikte Netflix ’te bulunmayan bir takım altyazı dillerini de bünyesinde bulunduruyor. Kullanması gayet kolay. Eklentiyi kullanabilmek için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır. 

NflxMultiSubs nasıl kullanılır?

Adım #1: Buraya tıklayarak NflxMultiSubs eklentisine artan bir şekilde Chrome ’a ekle seçeneğine tıklayın. Adım #2: Netflix ’in kendi sitesine gitgide artarak altyazı kısmından birinci ve ikinci altyazı dilini seçin.

11. Netflix ’te bir şeyler izlerken benzer anda diğer bir sitede gezin: NETFLIX picture-in-picture

netflix

Eğer keza kenarda Netflix ’deri bir şeyler izleyeyim hem de başka sitelerde gezineyim diyorsanız, bu nitelik bütün da size tarafından. 

“NETFLIX picture-in-picture control button” eklentisini indirerek, bilgisayarınız üzerinden diğer işleri hallederken bununla beraber minik bir pencerede istediğiniz içeriği izlemeniz mümkün. Bunun için aşağıdaki adımları takip ederek eklentiyi rahatça kullanabilirsiniz.

NETFLIX picture-in-picture control button nasıl kullanılır?

Adım #1: Buraya tıklayarak “NETFLIX picture-in-picture control button” eklentisine gidin ve Chrome ’a ekle seçeneğine tıklayın. Adım #2: İzlemek istediğiniz içeriğe gidin ve sağ altta bulunan pencere moduna tıklayın. 

12. Netflix izleyerek yabancı dil öğrenin: Language Learning with Netflix

netflix

Bu Chrome eklentisi tanıdık olmayan dilini geliştirmek isteyen insanlara yararlı olabilecek bir diğer eklentilerden birisi. Eklenti tamamen izlemek istediğiniz içeriği keza orjinal dilinde keza de Türkçe olarak görebiliyorsunuz ve eklenti öğrenmek istediğiniz dile kadar size en uygun seçenekleri sunuyor. 

Language Learning with Netflix nasıl kullanılır?

Adım #1: Buraya tıklayarak Language Learning with Netflix eklentisine gidin ve Chrome ’a ekle seçeneğine tıklayın. Adım #2: Sağ tepede yer alan eklentinin simgesine tıklayın ve Netflix Katalog seçeneğine gidin. Adım #3: Bu kategoriden istediğiniz içeriği seçin ve belli başlı dilinizi seçerek eklentiyi kullanmaya başlayın. 

13. Otomatik oynatmayı durdurun: 

netflix

Netflix ’te gezinirken bir anda oynamaya başlayan fragmanlardan sıkıldıysanız bu özelliği sitenin kendi ayarlarından kapatmanız muhtemel. Otomatik oynatmayı durdurmanın yanı sıra bu menünün üzerinden bir sonraki bölüme otomatik olarak geçme özelliğini de kapatabilirsiniz.

Otomatik oynatma nasıl durdurulur?

Adım #1: Netflix ’in kendi sitesinde hesap ayarlarına gidin. Adım #2: Kullandığınız profile tıklayarak yürütme ayarlarına gidin.  Adım #3: Önizlemeleri ve bir sonraki bölümü otomatik olarak oynat seçeneklerinden mavi tıkı kaldırın

Hakkında admin

Check Also

Uluslararası Uzay İstasyonu 20 Yaşında: Uzayda Yaşamı Gösteren Videolar

Uluslararası Uzay İstasyonu 20 Yaşında: Uzayda Yaşamı Gösteren Videolar

İnsanlığın uzayda kalıcı olarak attığı ilk adım olarak sayabileceğimiz Uluslararası Uzay İstasyonu, ilk olarak Kasım …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir