Anasayfa / Genel / Netflix’e ‘İzlemeye Devam Et’ Listesindeki İçerikleri Silme Özelliği Geldi

Netflix’e ‘İzlemeye Devam Et’ Listesindeki İçerikleri Silme Özelliği Geldi

Dünyanın en popüler çevrimiçi dizi ve film platformu Netflix, bugün 100 milyondan artı aboneye hizmet veriyor. Netflix aboneleri, platforma bilgisayarları, televizyonları, akıllı telefonları veya tabletleri üzerinden rahatlıkla erişebiliyorlar ve Netflix, derhal her platformda sevilerek kullanılıyor. Yaşanan yeni bir gelişme, ayrı platformlardan yarım kalan içeriklere varmak konusunda kullanıcıları epey rahatlatacak.

Netflix’in “İzlemeye Devam Et” listesi ile kullanıcılar, uygulamaya her girdiklerinde daha önce izleyip yarım bıraktıkları bir içerikleri görüyorlar ve içeriklere kaldıkları yerden devam edebiliyorlar. Fakat Netflix, bu özellik zarfında kullanıcılara bir kıstas sunmuyor. Yani izlemeye başladıktan sonra beğenmeyip kapattığınız içerikler de bu listede görüntüleniyor.

Netflix

Netflix geliştiricileri, kullanıcıların zaman zaman eleştirdikleri bu bilhassa ilgili bir düzenleme gerçekleştirdiler ve şu anda, kullanıcılara etkin bir çözüm sunuyorlar. Netflix aboneleri, bugün itibarıyla Android ve 29 Haziran itibarıyla da iOS platformundaki mobil başvuru üzerinden İzlemeye Devam Et listesindeki bir içeriği diledikleri gibi silebilecekler.

Netflix’in İzleme Devam Et listesinden içerikler bu şekilde silinecek

Netflix

Netflix, İzlemeye Devam Et özelliğine ekleyecekleri yeni seçeneğin yanı sıra, bambaşka bir nitelik üstünde daha çalışıyor. Bu nitelik ile birlikte bir içeriğe tıklayan kullanıcılar, aracısız dizinin belli başlı sayfasına yönlendirilmeyecek. Bunun yerine, bir mönü içerisinde söz konusu içeriğin derecelendirmesi, bölümleri ve içerikle ilgili bilgilere ulaşacak. Böylece bir diziye başlamadan önce dizi hakkında detaylı bilgilere ulaşabileceksiniz.

Hakkında admin

Check Also

ABD'dekine Benzer Bir Monolit, Bu Sefer Romanya'da Ortaya Çıktı

ABD’dekine Benzer Bir Monolit, Bu Sefer Romanya’da Ortaya Çıktı

Geçtiğimiz hafta sizlere aktardığımız biz haberimizde, ABD’nin Utah eyaletindeki çorak bir arazide monolit bulunduğundan bahsetmiştik. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir