Anasayfa / Genel / Netflix Türkiye, The Witcher İçin Mahlukat Ansiklopedisi Yayınladı (Video)

Netflix Türkiye, The Witcher İçin Mahlukat Ansiklopedisi Yayınladı (Video)

Oyun dünyasının en popüler ve başarılı oyunlarından bir parça başına olan The Witcher, diziye uyarlanan oyunlar kervanındaki yerini almıştı. Dünyanın en popüler dizi, film, belgesel izleme platformlarından bir tanesi olan Netflix, oyunun haklarını satın alarak diziye uyarlamıştı.

Henry Cavill ’in başrolünde yer aldığı bu intibak, Aralık 2019 ’da izleyicileriyle buluşmuştu. Dizinin ne değin başarılı olduğu konusu biraz tartışmalı. Film ve dizi puanlama sitelerine baktığımızda izleyicilerden genelde geçer not alsa da eleştirmenlerin bir hayli puan kırdığı görülüyor. Dizinin ikinci sezonu 2021 yılında yayınlanacak fakat siz The Witcher evrenine gerçekte hakim misiniz?

The Witcher evrenindeki yaratıklar

the witcher striga

Doğrusu oyunu da bir adaptasyon olan The Witcher evreni, içerisinde çoğu mitolojik yaratık barındırıyor. Bu evrende yer alan yaratıkların birçoğunun kökeni, dünyanın bambaşka noktalarındaki toplumların efsaneleri ve masallarına dayanıyor.

Peki, dizide gördüğümüz bu yaratıklar hangi halk efsanelerinden türetilmiş? İşte bu sorunun cevabını arayan Netflix ekibi, dizinin ilk yarısında gördüğümüz 7 yaratığın hangi mitolojilere dayandığını gösteren bir video hazırladı. Netflix Türkiye ekibi de bu videoyu altyazılı bir şekilde YouTube kanalında yayınladı.

Videoda reel mitolojilerdeki kökenleri araştırılan yaratıklar ise şöyle; Kikimora, Silvanlar, Striga, Selkiemaw, Hamamböceği Köpeği, Doppler, Djinn (cin). Bu yaratıkların reel mitolojideki kökenlerine bakıldığında, başlangıçta Avrupa halklarının hikâyeleri ön plana çıkıyor. Ancak Asya ve Latin Amerika ’daki ırk efsanelerinden de esinlenilen yaratıklar olduğu görülüyor. Dizinin birincil sezonunda sizin dikkatinizi en fazla çeken yaratık hangisiydi?

Hakkında admin

Check Also

Amazon'un Bulut Tabanlı Oyun Sistemi Luna Erken Erişime Açıldı

Amazon’un Bulut Tabanlı Oyun Sistemi Luna Erken Erişime Açıldı

Amazon, geçtiğimiz haftalarda bulut oyun hizmeti Luna’yı duyurmuştu. Şirketin bulut oyun sistemi, Google Stadia, Xbox …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir