Anasayfa / Genel / Netflix, Trump’ın Uzay Gücü’nü Tiye Bölge Space Force’un Ticari Marka Haklarını Aldı

Netflix, Trump’ın Uzay Gücü’nü Tiye Bölge Space Force’un Ticari Marka Haklarını Aldı

Emmy ve Altın Küre ödüllü efsanevi komedi dizisi The Office ’in yıldızı Steve Carell ’ın başrolünde olduğu Netflix ’in yeni eleştirel komedisi Space Force, meraklı bir bekleyişin peşinde mayıs ayının sonlarında izleyicilerin beğenisine sunulmuştu. 

Oyuncu kadrosunda Carell ’ın yanı sıra John Malkovich, Ben Schwartz, Diana Silvers ve Tawny Newsome gibi meşhur isimlerin de yer aldığı dizi, IMDB ve Rotten Tomatoes puanları göz önüne alındığında beklentileri tam anlamıyla karşılayamamış gibi görünüyor. Buna karşın Space Force ’un pek fazla ülkenin Top 10 Listesi ’nde ilk sıralarda yer aldığını söylemeden geçmeyelim. 

space force

The Hollywood Reporter’a tarafından Netflix, acilen Avustralya, Meksika ve bütün Avrupa dahil edinmek üzere dünyanın çoğu bölgesinde “Space Force” isminin küresel ticari marka haklarını güvence altına aldı. Haberde, dijital yayınlama devi göre yapılan başvuruların Ocak 2019 tarihine dek uzandığı ifade ediliyor.

Bildiğiniz üzere Netflix ’in yergi türündeki yeni dizisi, aslında ABD Başkanı Donald Trump ’ın emriyle Amerikan silahlı kuvvetlerinin altıncı kolu olarak kurulan Uzay Gücü ’nü tiye alıyor. Zaten diziyi izlediğinizde, Trump ’ın uzayı militarize etme ve ABD ’nin yeni hudut bölgesi yapma hayallerine gönderme yapıldığını açık bir şekilde görüyorsunuz. 

Space Force Netflix

ABD Savunma Bakanlığı, amblemi Star Trek logosuna benzediği için tartışma konusu olan Uzay Gücü ’nün ismini ABD sınırları içinde lisanslamak için başvuruda bulunmuştu. Savunma Bakanlığı “Uzay Gücü” ticari markasının fikri mülkiyet haklarına sahip olsa bile, yürürlükteki ABD kanunları, parodi olarak sunulması halinde aynı terimlerin ayrı birey ve kurumlar göre kullanılmasını engellemiyor. 

aynı zamanda, Netflix ’in Space Force ya da Türkçe anlamıyla Uzay Gücü ismini dünyanın o kadar çok bölgesinde lisanslaması ve küresel çapta ticari marka haklarını teminat altına alması epeyce dikkat çekici. Peki, sizin Space Force ’u izleme şansınız oldu mu? Eğer izlediyseniz düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizimle paylaşmayı unutmayın. 

Hakkında admin

Check Also

Türk Tasarımcıdan, Android 12 İçin Benzersiz Özellikler Sunan Konsept Tasarım (Video)

Türk Tasarımcıdan, Android 12 İçin Benzersiz Özellikler Sunan Konsept Tasarım (Video)

Zaman zaman hazırladığı konsept tasarımlarla haberlerimize konu olmayı başaran Türk Tasarımcı Kamer Kaan Avdan, Android 12 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir