Anasayfa / Genel / Netflix, Suudi Arabistan’daki İlk Orijinal Dizisi Whispers’ı Tanıttı

Netflix, Suudi Arabistan’daki İlk Orijinal Dizisi Whispers’ı Tanıttı

Dünyanın önde gelen dijital yayınlama platformlarından Netflix, ilk Suudi Arabistan menşeili ilk orijinal dizisi Whispers ’ı tanıttı. Gerilim ve dram türündeki dizi, bambaşka kahramanların görünüm açısıyla anlatılan sosyal meseleleri, aile kavgalarını ve mücadelelerini inceleyecek. Whispers, küresel izleyicilere hitap ederek, bölgedeki geleneksel dramalara ayrı bir gösterme sunmayı amaçlıyor. 

Saudi Entertainment Phenomena Company göre üretilen dizi, Suudi yönetmen Hana Alomair tarafından yönetildi. Program Metni tarafında ise Roolan Hassan ’ın imzası var. Toplam sekiz bölümden oluşan Whispers, şirketinin yeni akıllı uygulamasını lanse etmesinden birkaç gün önce hayatını kaybeden ‘aile reisi ’ Hassan’ın ölümüyle sarsılan bir ailenin hikayesini izliyor.

Sekiz bölümden oluşan Whispers, 11 Haziran’da Netflix kütüphanesindeki yerini alacak

netflix whispers

Dizi hakkında konuşan Netflix Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Türkiye içerik direktörü Nuha Eltayeb, “Whispers, tempolu bir drama dizisi ve her bölümünde izleyicilerin daha fazlasını istemesini sağlayacak yeni bir anahtar sözcük sunuyor. 190 ülkedeki bütün kullanıcılarımıza yeni hikayeler sunmaktan ve Arapça içerikleri keşfetme şansı tanımaktan nedeniyle fazla heyecanlıyız” dedi.

Dizinin oyuncu kadrosunda, Shaimaa Al Fadl, Mysoon Alruwaily, Elham Ali, Nada Tawhid, Norah Alanbar, Leila Arabi, Ali Al Sharif, Osama Al Qass, Mohamed Ali ve Abdul Mohsen Alnimer gibi isimler bulunuyor. 

Whispers fragman

Netflix ’in Suudi Arabistan ’daki ilk orijinal dizisi olan Whispers, 11 Haziran Perşembe günü 190 ülkedeki 183 milyondan pozitif kullanıcının beğenisine sunulacak. İlk sezonu sekiz bölümden oluşan dizide, 20’den artı dilde altyazı seçeneği olacak. 

öte taraftan Netflix ile Suudi Arabistan, geçtiğimiz yıl Hasan Minhaj: Vatanseverliğe Antre 101 isimli eğlence programı sebebiyle aleyhinde karşıya gelmişti. ABD ’li şirket, laf konusu programın, Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu ’nda öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetini işleyen bölümünü, Suudi Arabistan hükümetinden gelen talep üzerine kaldırmıştı. 

Kendi kendine sansür uyguladığı için tenkit oklarının hedefinde kalan Netflix, tepki çeken karar ilişkin yaptığı açıklamada, “Sanatsal özgürlüğü zinde bir şekilde destekliyoruz. Bu bölümü Suudi Arabistan hükümetinden gelen geçerli ve yasal bir talep üstüne, iç hukuku ihlal etmemek adına yalnızca Suudi Arabistan’da kaldırdık” ifadelerini kullanmıştı. 

Suudi Arabistan yapımı ilk Netflix dizisi Whispers’ın fragmanı

Hakkında admin

Check Also

Sosyal Medya Şirketlerine Temsilcilik Açmaları İçin Tanınan Süre 2 Kasım'da Sona Eriyor

Sosyal Medya Şirketlerine Temsilcilik Açmaları İçin Tanınan Süre 2 Kasım’da Sona Eriyor

Geçtiğimiz temmuz ayında Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren sosyal medya yasası kapsamında Türkiye’de günlük erişimi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir