Anasayfa / Genel / Netflix, Dark’ın İlk İki Sezonunda Unutulan Detayları Tazeleyecek Bir Fragman Yayınladı

Netflix, Dark’ın İlk İki Sezonunda Unutulan Detayları Tazeleyecek Bir Fragman Yayınladı

2014 yapımı Who Am I adlı filmi ile büyük bir beğeni toplayan İsviçreli yönetmen Baran bo Odar ve Alman senarist Jantje Friese ikilisinin imzasını taşıyan Dark, tartışmasız son yılların en çok izlenen Netflix dizilerinden bir her birine.

Platformun kütüphanesine 2017 yılında giriş yapan ve kısa sürede Türkiye dahil öyle fazla ülkede önemli bir izleyici kitlesine ulaşan Alman dizi, üçlemenin son halkası ile hayranlarına veda etmeye hazırlanıyor.

netflix dark üçüncü sezon

Yer, vakit, mekan ve birey kavramlarını tepetaklak eden, her bölümde kafaların yanmasına neden olan başdöndürücü bir olay örgüsüne sahip olan Dark, temelde vakit yolculuğu temasının işlendiği bilim kurgu türünde bir dizi. Netflix, dizinin kompleks tabir sebebiyle birincil iki sezonda ne olduğunu unutan izleyiciler için yeni bir üçleme fragmanı yayınladı.

İlk iki sezonda korku ve bilim kurgu unsurlarını son derece etkin bir şekilde harmanlayan Dark, Winden adlı minik bir kasabada yaşanan esrarengiz olayları merkezine alıyor. İzleyenlerin de bileceği gibi, giderek daha da derinleşen dejavu döngüsüne kasabada yaşamış iki çocuğun gizemli bir şekilde kaybolmasıyla birlikte girmiştik. 

dark fragman

Dizide, dört ailenin üç cins baştan başa birbirine eklemlenen ve yaklaşık olarak içinden çıkılmaz bir kısır döngüye dönüşen yaşamlarına şahit oluyoruz. Zaten Dark ’ın bu değin kafa karıştırmasının aşağıda da, hikayede çok fazla karakterin yer alması yatıyor. Oyunculuk, müzik, öykü anlatımı ve sinematografi açısından epeyce başarılı bir dizi olan Dark, özellikle süre yolculuğu temasını sevenlerin kesin göz atması gereken bir üretim.

İlk iki sezonda kafalarda oluşan heybetli soru işaretlerine cevap bulacağımız Dark ’ın üçüncü ve final sezonu, 27 Haziran 2020 tarihinde yayınlanacak. Üçlemenin son döngüsü, her biri 60 dakika uzunluğunda olan sekiz bölümden oluşacak. Dilerseniz lafı daha pozitif uzatmadan, sizleri Netflix ’in yayınladığı özet fragmanı ile başbaşa bırakalım.

Dark üçleme fragmanı

Hakkında admin

Check Also

Facebook Hisseleri Bir Günde Yüzde 6 Değer Kaybetti

Facebook Hisseleri Bir Günde Yüzde 6 Değer Kaybetti

ABD merkezli sosyal medya devi Facebook’un hisseleri, gün içerisinde yaklaşık %6 düşüş yaşadı. Gün içerisinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir