Anasayfa / Genel / Netflix, ‘Black Lives Matter ’ İçerik Koleksiyonunu Kullanıcılara Sundu

Netflix, ‘Black Lives Matter ’ İçerik Koleksiyonunu Kullanıcılara Sundu

ABD’de geçtiğimiz günlerde birçok kişiyi içten etkileyen bir olay meydana gelmişti. Bir polis memurunun George Floyd adlı vatandaşı ölüme sürüklemesi, ülkede gerçekleşen olayların fitilini ateşlemişti. Bu olaydan sonradan protesto eylemlerinin başladığı ülkede ortalık karışmıştı. Bahsi geçen olaylardan sonradan ‘Black Lives Matter’ toplumsal hareketi ülkenin gündemine oturmuştu.

Bu olayların gerçekleştiği sırada, medya ve eğlence şirketlerinden harekete desteğini belirten birincil şirket Netflix olmuştu. Netflix, “Sessiz edinmek, suça ortak olmaktır. ‘Siyahilerin Yaşamları Değerlidir’ (Black Lives Matter). Bizim bir platformumuz var ve Afro-Amerikan üyelerimize, çalışanlarımıza, içerik üreticilerimize karşı bir göreve sahibiz” biçiminde bir tweet atarak bu harekete olan desteğini göstermişti.

‘Black Lives Matter’ içerik koleksiyonu Netflix’e eklendi:

Black Lives Matter netflix

Netflix hemen de bu desteği bir adım daha öteye taşımaya karar verdi, ve ‘Black Lives Matter’ içerik koleksiyonunu abonelerine sundu. Koleksiyonda yer alan 45’i aşkın içerik; halk müziği adaletsizliğini ve Afro-Amerikan vatandaşların yaşadıklarını kullanıcılara aktaracak. Netflix, bu koleksiyonu ABD’li kullanıcılar platforma yeni bir cihazdan ilk önce antre yaptığı zaman pop-up ekran şeklinde göstermeye başladı. 

En büyük dizi ve film platformlarından biri olan Netflix, Black Lives Matter koleksiyonuna; 13th, When They See Hafıza, Mudbound, Orange Is the New Black, Dear White People, Barry Jenkins’in Oscar ödüllü Moonlight filmi ve 12 Haziran’da yayınlanacak Da 5 Bloods gibi içerikleri ekleyerek kullanıcılarına sundu. Netflix, bilhassa ABD’de son günlerde Black Lives Matter aramalarının artması üzerine böyle bir uygulamaya başvurdu.

Netflix’in düzenlediği bu koleksiyon dünya çapında mevcut olmasına rağmen, pop-up ekran sadece ABD’li kullanıcılar antre yaptıklarında beliriyor. Netflix’in Black Lives Matter içerik koleksiyonuna buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Hakkında admin

Check Also

28 Yıldır Okuyucularıyla Buluşan Optimum Dergisi'nin Kasım-Aralık 2020 Sayısı Çıktı

28 Yıldır Okuyucularıyla Buluşan Optimum Dergisi’nin Kasım-Aralık 2020 Sayısı Çıktı

Türkiye’nin en aktif öğrenci topluluklarından İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Endüstri Mühendisliği Kulübü’ne (EMK) bağlı olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir