Anasayfa / Genel / NBA, Kalan Maçlarda Taraftar Sesi Olarak NBA 2K Ses Dosyalarını Kullanabilir

NBA, Kalan Maçlarda Taraftar Sesi Olarak NBA 2K Ses Dosyalarını Kullanabilir

Dünya genelinde 6,7 milyon kişiye bulaşan ve 395 binden fazla insanın hayatını kaybetmesine niçin olan koronavirüs, hayatın birçok noktasını negatif etkilediği gibi spor dünyasında da negatif etkilerini göstermişti. Salgın sebebiyle dünyanın birçok noktasında çeşitli ligler ve spor müsabakalarının ertelenmesine karar verilmişti.

İşte bu liglerden bir parça başına de dünyanın en popüler basketbol ligi olan NBA ’di. Mart ayında dünyanın en ünlü basketbolcularının tepe gösterdiği NBA ’in ertelenmesine karar verilmişti. Aradan geçen işlem ve normale dönüş politikalarıyla birlikte NBA ’in de baştan başlanmasına karar verilmişti.

Taraftar sesleri NBA 2K ’dan alınacak

nba

NBA, Orlando ’daki Disney World ’de 22 takımla birlikte sezonu her tarafta başlatacak. Tabii bununla beraber NBA Players Association (NBA Oyuncuları Birliği) da bu planla ilgili tartışmalara başladı.

Tartışma konularından bir her birine ise koronavirüs salgınının hâlâ devam etmesi ve henüz etkili bir ilaç ya da aşı bulunamaması sebebiyle maçların seyircisiz oynanacak olması. Bu konu üzerindeki tartışmalar devam ediyor fakat konuyla ilgili ilginç de bir öneri sunuldu: taraftar seslerinin NBA 2K ’dan alınması.

NBA 2K, ligin devlete ait e-spor serisi kullanarak kullanılıyor ve oyunun basketbol deneyimini üst düzeye çıkarmak için odaklandığı ayrıntı, reel dünyadaki basketbol liginde yaşanan boşlukları doldurabilir. Hâlihazırda oynanmaya başlanan Almanya Bundesliga ’da aynı bir sistem kullanılıyor ve Sky Sports da Premier League yayınları için FIFA 20 ’deki taraftar seslerini kullanmayı planlıyor.

Peki, siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Sizce oyunlardan alınacak taraftar sesleri bomboş salonlarda ve statlarda oynamaktan daha mı iyi? Konuyla ilgili fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Hakkında admin

Check Also

Ibrahimovic, EA Sports'un Yüzünü ve İsmini İzinsiz Kullandığını İddia Etti

Ibrahimovic, EA Sports’un Yüzünü ve İsmini İzinsiz Kullandığını İddia Etti

Futbol severlerin severek oynadığı FIFA serisi ekim ayında yeni oyununa kavuştu. FIFA 21, bu sene …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir