Anasayfa / Genel / NBA 2K20, Tüm Oyuncularına Ücretsiz Olarak “I Can ’t Breathe” Yazılmış T-Shirtler Veriyor

NBA 2K20, Tüm Oyuncularına Ücretsiz Olarak “I Can ’t Breathe” Yazılmış T-Shirtler Veriyor

Take Two göre geliştirilen basketbol oyunu NBA 2K20, ABD ’de polis tarafından boğularak öldürülen George Floyd ’un anısına oyun içinde özel tişörtler dağıtmaya başladı. Bu tişörtler, oyundaki herkese bedava olarak veriliyor. 

aynı zamanda NBA 2K20, GTA Online, Inkar Dead Online gibi popüler online oyunlar, ırkçılığa ve ayrımcılığa uyarı sürüklemek ve George Floyd ’u hatırasına yapmak için dün akşam saat 21.00 – 23.00 saatleri aralarında sunucularını kapattı. Ayrıca NBA 2K20 ’de o kadar fazla oyuncu toplanarak, üstlerinde oyunun dağıttığı tişörtlerle protestolar düzenledi.

Koronavirüs pandemisi sebebiyle o kadar fazla birey evlerine kapanmış, sosyalleşme alanları olarak oyunları kullanmaya başlamışlardı. NBA 2K20 ’nin düzenlediği etkinlik de bir nevi bu durumun bir sonucu. NBA ’deki oyuncuların büyük bir kısmının siyahımsı oyunculardan oluştuğu düşünülürse oyunun ırkçılığa karşı tutumunu çok daha iyi bir şekilde anlayabiliyoruz.

ABD ’de neler yaşanmıştı?

ABD ’de böylece çok şehirde sokağa çıkma yasağına niçin olan protestolar, bir polisin George Floyd isimli siyahımsı bir insanı öldürmesiyle başladı. Dizini siyahi adamın boynuna bastıran ABD ’li polis, Floyd ’un “nefes alamıyorum” şekilde seslenmesine rağmen eylemini sürdürmeye devam etmişti. Bu olayın peşinde Floyd hayatını kaybetmiş, polis ise beklenen cezayı almamıştı.

Bu noktadan sonra polislerin kendilerine ayrımcılık yaparak daha sert davrandığını söyleyen siyahi ırk, ABD genelinde geniş çaplı protestolara başlamıştı. Şuan hala devam eden protestolarda bazı provokatörler ülke genelinde Apple gibi mağazaları yağmalarken, aslında istenilen şey insanların rengine, dinine ya da farklılıklarına bakılmaksızın eşit şekilde davranılması. 

Hakkında admin

Check Also

Ubisoft, Far Cry 6 ve Rainbow Six Quarantine, Covid-19 Nedeniyle Erteledi

Ubisoft, Far Cry 6 ve Rainbow Six Quarantine, Covid-19 Nedeniyle Erteledi

Fransız oyun stüdyosu Ubisoft, çeyrek sonuçlarını açıkladığı sırada iki yaklaşan iki önemli oyunu hakkında da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir