Anasayfa / Genel / NASA, ISS ’e Kenetlenen Crew Dragon ’la Acil Durum Testi Gerçekleştirecek

NASA, ISS ’e Kenetlenen Crew Dragon ’la Acil Durum Testi Gerçekleştirecek

Bundan yaklaşık 3 hafta önce SpaceX ve NASA, ayrıca Amerika Birleşik Devletleri ayrıca de tüm dünya için fazlasıyla kayda değer bir görevin altına imza attı. Demo-2 isimli bu devir zarfında Bob Behnken ve Doug Hurley isimli iki astronot, SpaceX ’in Crew Dragon kapsülü ve Falcon 9 roketi kullanılarak Milletlerarası Uzay İstasyonu ’na gönderildi.

Crew Dragon, fırlatışın arkasından geçen 19 saatin sonucunda Uluslararası Uzay İstasyonu ’na hiçbir şekilde sorun yaşamadan kenetlenmeyi başardı. Vasıta ve astronotlar şimdi da Uluslararası Uzay İstasyonu ’nda bahşedilen görevleri yerine getirmeye devam ediyor.

Acil koşul kaçış testi yapılacak:

nasa

Crew Dragon uzay aracının ve astronotların test edeceği bir diğer şeyse dikkatleri üzerine toplamayı başardı. Teslarati ’nin haberine tarafından NASA, önümüzdeki haftalarda Milletlerarası Uzay İstasyonu ’nda yer alan astronot ve kozmonotların 4 ya da 5 ’iyle bir deneme gerçekleştirecek.

NASA ’nın gerçekleştireceği bu deneme, Uluslararası Uzay İstasyonu ’nda meydana gelen herhangi bir acil durum sonucunda kaçış testi olacak. NASA, bu deneme zarfında Crew Dragon ’un yeteneklerini de ölçecek. Test oldukça coşku yaratmış olsa da maalesef NASA göre deneme hakkında henüz ayrıntılı bir veri paylaşılmadı.

nasa

SpaceX ’in astronotları uzaya içeren uzay arabulucu Crew Dragon, şu anda Milletlerarası Uzay İstasyonu ’na kenetlenmiş biçimde Dünya civarda tur atmaya devam ediyor. NASA ’nın açıklamasına göre uzay aracı, her hafta ‘uyandırılıyor ’ ve bazı kontrollerden geçiriliyor. Arkasından araç, ‘pasif ’ moda alınıyor. Bu mod, bilgisayarlardaki uyku moduna benziyor.

SpaceX ve NASA ’nın ortaklaşa gerçekleştirdiği Demo-2 görevinin kesin bir bitiş tarihi yok fakat Lueders ’a göre NASA, astronotları Dünya ’ya baştan getirmek için ağustos ayının başlarını hedefliyor. Natürel görevin astronotlar yere sağlam bir şekilde ayak basmadığı sürece bitmediğini de hatırlatmak gerekiyor.

Hakkında admin

Check Also

DOOM, Bu Sefer de Minecraft Koyunları Üstünde Oynandı [Video]

DOOM, Bu Sefer de Minecraft Koyunları Üstünde Oynandı [Video]

İlk olarak 2011 yılında PC’ye çıkan ve daha sonra yakaladığı devasa popülarite sayesinde neredeyse oyun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir