Anasayfa / Genel / MSI, Yeni Oyuncu Monitörü Optix MAG274R’ı Duyurdu

MSI, Yeni Oyuncu Monitörü Optix MAG274R’ı Duyurdu

MSI‘ın yeni duyurduğu Optix MAG274R monitör, bilhassa eSpor oyuncuları için özel olarak tasarlandı. MSI’ın en yeni IPS panel teknolojisine sahip olan Optix MAG274R, 27 inçlik 1920x1080p çözünürlükte bir ekrana ve 144 Hz yenileme hızına sahip olarak geliyor. Yüksek yenileme hızı ve gelişmiş IPS teknolojisi ile bu monitör, oyunculara en iyi ekran kalitesini ve en pürüzsüz oyun deneyimini sunmayı planlıyor.

Optix MAG274R üzerinde kullanılan IPS panel doğru monitör, daha geniş görüş açılarına asgari düzeyde renk geçişi ile ulaşabiliyor. Ayrıca kullanılan IPS panel, otomatik olarak ekran renklerini ve parlaklığı en iyi şekilde optimize ederek epeyce temiz ve gösterme kalitesi yüksek bir oyun deneyimi yaşamanızı sağlıyor. 

Optix MAG274R, FreeSync Premium ile beraber geliyor

 

Optix MAG274R, 1920×1080 çözünürlükteki ekranı ve AMD’nin FreeSync Premium hizmeti ile eSpor için oldukça uygun bir şekilde piyasa çıkıyor. Ayrıca Full HD ekran kalitesine ve ‘Dinamik Onarım Hızı‘ teknolojisi ile bu monitör, ayrıca HDR kullanımı destekliyor hem de ‘Ekran Yırtılması‘ gibi monitörlerde görülen muhtemel sorunları tamamen ortadan kaldırıyor. Optix MAG274R’ın HDR desteğiyle birlikte, daha geniş bir renk yelpazesi ve daha canlı renkler ile birlikte görüntüler daha pak ve kavranabilir bir hâl almış oluyor. MSI’ın bu monitör ile eSpor pazarını hedeflediğini söylemiştik ve Optix MAG274R bütün da bu amaca yönelik olarak 144 Hz yenileme hızına ve 1 ms değerinde bir gecikmeye sahip. Bu değerler de Optix MAG274R’ın performansının, birincil şahıs nişancı ve yarış simülasyonu gibi yüksek sürat ve ayrıntısıyla uğraşma gerektiren oyunlarda en ince ayrıntısına kadar ön plana çıkmasını sağlıyor.

MSI aydınlatma olarak da monitörün arkasına yerleştirdikleri yumuşak ambiyans ışıklarına sahip olan kendi teknolojileri Mystic Light‘ı tercih etmiş. Hem Mystic Light’ın renkleri oyuncunun kendi sisteminin rengine düzenli olacak şekilde değiştirilebiliyor ve bu ışıklar monitör üzerinde hareket eden görüntüyle interaktif bir şekilde hareket edebiliyor. İşin bağlantı kısmında ise monitörün arka kısmında, 2 adet HDMI ve 1 adet DisplayPort girişi, keza 1 adet USB-C, 1 adet USB-B ve 2 adet USB-A girişleri bulunuyor. Oyuncuları oldukça heyecanlandıran Optix MAG274R’ın, fiyatının ne dek olacağı ve ne süre satışa sunulacağı hakkında ise demin bir veri yok.

Hakkında admin

Check Also

Sosyal Medya Şirketlerine Temsilcilik Açmaları İçin Tanınan Süre 2 Kasım'da Sona Eriyor

Sosyal Medya Şirketlerine Temsilcilik Açmaları İçin Tanınan Süre 2 Kasım’da Sona Eriyor

Geçtiğimiz temmuz ayında Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren sosyal medya yasası kapsamında Türkiye’de günlük erişimi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir