Anasayfa / Genel / Motorola Edge+’ın Göz Yaşartan DXOMARK Sonuçları Ortaya Çıktı

Motorola Edge+’ın Göz Yaşartan DXOMARK Sonuçları Ortaya Çıktı

Motorola’nın yeni amiral gemisi telefonu Motorola Edge+, geçtiğimiz haftalarda tanıtılmış ve satışa çıkartılmıştı. Telefon, 1.000 dolarlık yüksek fiyatıyla ve Qualcomm Snapdragon 865 işlemcisiyle oldukça artı kavga yaratmıştı. Geçtiğimiz günlerde Motorola Edge+’ın 108 MP çözünürlüğündeki asıl kamerasına yapılan testler, bir hayli olumlu sonuçlandı.

Motorola Edge+’ın özelliklerinden özetle bahsedecek olursak telefon, Qualcomm Snapdragon 865 işlemciyle geliyor ve bu işlemciye 12 GB RAM eşlik ediyor. 108 MP + 16 MP + 8 MP şeklinde üçlü arkadaki kamera kurulumu bulunan Edge+’ta 25 MP çözünürlüğünde bir ön kamera ve 6,7 inç Full HD+ OLED ekran bulunuyor. Son olarak da Edge+, 5.000 mAh bedel bir bataryaya ve 5G desteğine sahip olarak karşımıza çıkıyor.

Motorola Edge+’ın DXOMARK kamera testi sonuçları:

Motorola Edge+ DXOMARK sonuçları

Motorola Edge+’ın 108 MP’lik geniş açısal belli başlı kamerasının yanı sıra, 3x bedel yakınlaştırma sunan bir lensi ve ultra geniş açı kamerası bulunuyor. Motorola Edge+’ın bu başlıca kamerası, DXOMARK testinde çoğunlukla 113 puanlık bir skor elde etti. Bu puan her ne kadar bu kamerayı güncel en iyi 10 kamera arasına sokmasa da Edge+ bu puanla 2019 yılının en iyi kamera performanslarını gösteren Galaxy S10+ ve OnePlus 7T Pro gibi modellerin önüne geçmiş oldu.

Resim kategorisinde Edge+’ın başlıca kamerası ve geniş açı lensi 119 puan aldı. Bu iki lens, hoş renk oranlarına sahip detaylı görüntülerle ve düşük parazitlenmeyle iyi bir performans göstermiş oldu lakin Edge+’ın bu kategoride daha fazla puan almasını engelleyen telefoto lensiydi. 8 MP’lik telefoto lens, birçok senaryoda gösterme keskinliğini fazla ivedi kaybetti. 

Video kategorisiyse Edge+’ın 101 puan alarak Galaxy S10+, OnePlus 7T Pro, Galaxy S20 Ultra ve iPhone Pro Max modellerini geride bıraktığı kategori oldu. 108 MP’lik kameranın kendini gösterdiği 4K/30 FPS videolar, epeyce artı ayrıntısıyla uğraşma içeriyordu. Hatta düşük ışık video çekimleriyle bu 108 MP’lik kamera, parazitlenme seviyesini iPhone 11 Pro Max‘in aşağıda tutmayı başardı. 

Hakkında admin

Check Also

SpaceX, Starship Prototipine Burun Konisi ve Kanatçık Taktı

SpaceX, Starship Prototipine Burun Konisi ve Kanatçık Taktı

SpaceX’in Ay’a ve Mars’a verimli ve kolay bir şekilde ulaşmak için geliştirdiği Starship uzay aracı, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir