Anasayfa / Genel / Moto G7 Power’a Android 10 Güncellemesi Geliyor

Moto G7 Power’a Android 10 Güncellemesi Geliyor

Motorola, bir süredir telefonlarına yazılım desteği sağlamak konusunda sıkıntılı zamanlar yaşıyor. Android 10 güncellemesini kullanıcılarına en geç sunan şirketlerden biri olan Motorola, sonunda her yerde güncelleme konusunda bir ivme yakalamışa benziyor. Geçen ay itibarıyla katlanabilir modelleri Razr dâhil birçok telefonuna Android 10’u getirmeye başlayan şirket, Moto G7 Power modellerine de Android 10’u getirmeyi başardı.

Android 10, Motorola’nın G serisi telefonlarına gelmeye başladı ama Motorola bu konu hakkında hiçbir devlete ait açıklamada bulunmadı. Brezilya’da yer alan bazı Moto G7 Power kullanıcıları, Motorola hemen şimdi bir yorumlama yapmadan Android 10 güncellemeleri almaya başladı. 

Motorola, Android 10 güncellemesini gürültüsüz sedasız getirdi:

motorola g7 power android 10

Bir Moto G7 Power kullanıcısının Reddit üzerinden paylaştığı ekran görüntüsüne kadar tam 21 gün önce Android 10 güncellemesi telefonuna ulaşmış ve Motorola demin bu konuyla alakalı hiçbir tanımlama yapmamıştı. Bugün Motorola Brezilya’nın Twitter hesabı üzerinden nisan ayı emniyet yamalarıyla beraber Android 10 güncellemesinin geliştirilmesinin geçen hafta tamamlandığı bildirildi ama hâlâ Motorola’nın devlete ait güncelleme panelinde, bu güncellemeyle alakalı resmi yayınlanma tarihi ya da herhangi bir detaylar bulunmuyor. 

Motorola Brezilya’nın Twitter hesabından yapılan açıklamalara kadar Android 10 güncellemesini ilk olarak Brezilya’daki Moto G7 Power kullanıcıları alacak. Diğer bölgelerde yer alan Moto G7 Power kullanıcılarının bu güncellemeyi ne süre alacağı hakkında bir açıklamaysa hemen şimdi yapılmadı. Keza bir diğer tweet’te Motorola, G serisinin giriş modeli olan Moto G7 Play‘e de Android 10 güncellemesinin geleceğini duyurdu. Bu yeni Android 10 güncellemelerinin resmi olarak bütün bölgelere ne zaman geleceğininse önümüzdeki günlerde Motorola göre açıklanması bekleniyor.

Hakkında admin

Check Also

Efsane Cuma İstatistikleri Paylaşıldı: Bu Yıl Alışveriş Rekoru Kırıldı

Efsane Cuma İstatistikleri Paylaşıldı: Bu Yıl Alışveriş Rekoru Kırıldı

Kasım ayı, ilk gününden son gününe kadar neredeyse her yerde indirimlerin yapıldığı bir ay olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir