Anasayfa / Genel / Monument Valley’nin Yapımcısı Ustwo ve Facebook’tan Yeni Oyun: ‘Go Go Bots’

Monument Valley’nin Yapımcısı Ustwo ve Facebook’tan Yeni Oyun: ‘Go Go Bots’

Facebook kullanıcıları, bugün itibarıyla Facebook Gaming’de Go Go Bots adında yeni bir oyunla karşılaştılar. Monument Valley’nin yapımcısı Ustwo ve Facebook tarafından geliştirilen oyun ‘Instant Game’ olarak yayınlanırken Go Go Bots’a Facebook Gaming’den erişilebiliyor. Facebook’un Instant Games platformunda yapılan oyun, mobil cihazlardaki anlık ileti dizilerinde ya da web bağlantıları yoluyla oynanabiliyor. Oyunu oynamak için indirmek gerekmiyor. 

Oyuna Facebook’taki ‘Gaming’ sekmesinden veya Google Play’deki Facebook Gaming‘den bağımsız olarak ulaşılabiliyor. Facebook’un oyun ortaklıklarının yöneticisi Leo Olebe, GamesBeat’e verdiği demeçte Go Go Bots’un ‘stratejik tırmanma’ oyunu olduğunu ve oyunun renkli, arıza çıkarmaya yatkın ve ‘cyberpunk’ bir gelecekte geçtiğini söyledi. Olebe, Ustwo’veya övgüler yağdırarak şirketle çalışmış olmaktan dolayı fazla heyecanlandıklarını ve Ustwo’nun olağanüstü bir şirket olduğunu söyledi.

Oyunun hikâyesi:

Go Go Bots

Oyunda oyuncular 5 farklı karakterden birini seçiyorlar. Her karakterin kendine has güçleri ve özellikleri bulunuyor. Karakterler keza birbirlerine keza de zamana aleyhinde yarışarak tehlikelerle batmış engellerin arasından yollarını bulmaya çalışıyorlar. İki oyun modu bire bir çoklu oyuncu rekabetine odaklandığından Go Go Bots özel olarak insanları birbirine bağlamak için tasarlanmış. Oyunun en iyi şekilde zeki telefonlarda oynandığına da uyarı çekiliyor.

Go Go Bots’ta iki oyun modu bulunuyor: Seasons modunda oyuncular tek başlarına oynarlarken Grand Prix’de grup oyunu oynanabiliyor. Yöneticinin bildirdiğine tarafından her ay 700 milyondan pozitif kişi Facebook’ta oyun oynuyor, oyun oynama videoları izliyor ya da oyun oynama gruplarını kullanıyor. Son zamanlarda Facebook’taki oyunlarda yaşanan en büyük çoğaltma, geliştiricilere web’in iki taraflı dili hâline gelen HTML5 formatıyla oyun geliştirip yayın fırsatı sunan Instant Games platformuyla birlikte yaşandı. 

Go Go Bots

Nisan ayında Facebook, Google Play’de egemen Facebook Gaming uygulamasını yayınladı. Burada yalnızca oyuna odaklanarak Instant Game oyunlarına ya da oyun gruplarına katılma şansına sahip oluyorsunuz. Facebook, geçen aralık ayında Facebook Gaming üzerinden Pokemon Tower Battle ve Pokemon Medallion Battle adlarında 2 yeni Pokémon oyunu yayınlamıştı. Böylece The Pokemon Company, birincil defa Facebook Gaming için oyun çıkarmış ve her iki oyun da Instant Games platformunda yapılmıştı. 

Hakkında admin

Check Also

En Az Avengers Kadar Popüler Olacak 12 Yeni Marvel Dizisi Geliyor: Yayın Tarihleri, Karakterleri Konuları Açıklandı

En Az Avengers Kadar Popüler Olacak 12 Yeni Marvel Dizisi Geliyor: Yayın Tarihleri, Karakterleri Konuları Açıklandı

Marvel Sinematik Evreni’nin yeni Avengers filmleriyle yakaladığı devasa başarının ardından, Marvel yapımları modern sinema dünyasının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir